Manisa’ya Bütün Araç Giriş Çıkışları Durduruldu

Ege Bölgesinde İzmir, Manisa, Aydın ve Denizli gibi büyükşehirlerde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentlere araçla giriş çıkış yasağı başladı.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Bilim Kurulu’nun tavsiyeleri doğrultusunda alınan kararları açıklayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 büyükşehir ve Zonguldak’a araç giriş çıkışının 15 gün süreyle kapatıldığını duyurdu. Açıklamanın hemen ardından korona virüse karşı alınan yeni tedbirlere ilişkin genelge İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun imzasıyla valiliklere gönderildi.

‘ya bütün giriş çıkışlarında emniyet güçleri uygulama yapmaya başladı

Genelgenin yayınlanması sonrası Manisa’da polis ekipleri, kentin giriş çıkışlarındaki araç trafiğini saat 24.00 itibariyle durdurdu. Kente giriş çıkış yapmak isteyen araç sürücülerine genelgeyi tebliğ eden ekipler, istisnai durumlar dışındaki araçların giriş-çıkışına izin vermedi. İstisnai durumlarını belirten belgeleri bulunmayan araçları geldikleri yöne geri çeviren polis ekipleri, ayrıca sürücü ve yolcuların ateşini ölçerek, maske ve eldiven takmayanları uyardı.

Yeni tip koron avirüs pandemisiyle mücadele kapsamında, bu gece itibarıyla 30 büyükşehirin belirli istisnalar haricinde araç giriş çıkışına kapatılması duyurusu üzerine, kent merkezleri girişlerinde araç yoğunlukları oluştu.

İzmir’de polis ekipleri, Manisa’ya bağlanan Sabuncubeli Tünelleri girişinde kontrol noktası oluşturdu.

Valiliklerden özel izin alan vatandaşlar ile ilaç ve gıda maddesi taşıyan ticari araçların geçişlerine izin verildi.

Ekipler, genelge ile ilgili bilgi verdikleri sürücülerin ateşlerini ölçtü, koron avirüs salgınına ilişkin Sağlık Bakanlığı’nın hazırladığı bilgilendirme broşürü dağıttı.

“Devletimiz ne derse arkasındayız”

Ailesiyle Manisa’ya seyahat eden İrfan Zümbül, gazetecilere yaptığı açıklamada, uygulamanın Türkiye için hayırlı olmasını diledi.

Sücücü Ahmet Şanlı ise, “Manisa’da oturuyorum. Biraz geç kaldım. Devletimiz ne derse arkasındayız. Sağlığımız için yasaklara uyacağız.” dedi.

İbrahim Dağtekin ise uygulamaya yolda ve hazırlıksız yakalandığını ifade etti.

İl Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutalığına bağlı ekipler kent merkezini Afyonkarahisar, Antalya, Muğla, Aydın, Uşak ve İzmir’e bağlayan kara yollarında oluşturulan uygulama noktalarında kontrol yaptı.

Sarayköy ilçe girişindeki görevliler sürücü ve yolcuları durdurarak uyarılarda bulundu.

Bazı araç sürücüleri, uygulamanın insan sağlığı için önemli olduğunu belirtirken bazıları ise nereye gidecekleri konusunda ekiplere tepki gösterdi.

Manisa’da sürücülerin geçişine izin verilmedi

Manisa’da da il genelinde jandarma ve polis ekiplerinin uygulama yaptığı 24 noktada, gece yarısı itibarıyla uygulanmaya başlanan yeni Kovid-19 tedbirleri kapsamında istisnai durumlar dışındaki sürücülerin geçişine izin verilmedi.

İzmir’e gidiş yönünde Manisa Süreyya Tabiat Parkı önünde uygulama yapan polis ekipleri, bazı araçların geçişine izin vermeyerek Manisa’ya dönüşünü sağladı.

Öte yandan Aydın’ın Buharkent ilçesinde jandarma ve polis ekipleri de ile giriş ve çıkışları kontrol altına tutarak denetim gerçekleştirdi.

 

İlgili haber Manisa Valiliği Şehre Kimlerin Giriş Çıkış Yapacağını Açıkladı!

İlgili haber Büyükşehirlerde Araç Giriş Çıkışları Yasaklandı!

İlgili haber Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kritik Korona Virüs Tedbirleri Açıklaması!

İlgili haber Bakan Koca'dan Çarpıcı Korona Virüs Açıklamaları!

İlgili haber Bakan Koca Korona Virüsten Ölen ve Yeni Vaka Sayılarını Açıkladı

İlgili haber Manisa’da İhtiyaç Sahiplerinin Yardım Paraları Evlerinde Teslim Ediliyor

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Sarıgöllü 84 Yaşındaki Sevgi Nine Emekli Maaşından Bağış Yaptı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x