Manisa’ya Bütün Giriş Çıkışlar Yasaklandı!

Manisa İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından bugün alına karar ile, Manisa iline 15 gün süreyle bütün toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb. yapılacak tüm giriş/çıkışlar yasaklandı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Covid-19 adı verilen Coranavirüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla; Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulunun önerileri, İçişleri Bakanlığının uygulamaya konulmasını emrettiği talimatlar ve virüsün kuluçka devresinde de bulaşma ve yüksek yayılma hızına sahip olması özelliklerinin birlikte değerlendirilmesi sonucunda ilimiz genelinde uygulanmak üzere kararlar alınmaktadır.
Gelinen noktada Koronavirüs salgınının yayılım hızı göz önüne alındığında; ülke geneli için bugüne kadar alınan tedbirlere ilave olarak yeni tedbirlerin alınması ve ilimiz için ek tedbirlerin planlanması/uygulanması gerektiği değerlendirildiğinden Umumi Hıfzısıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddesi kapsamında aşağıdaki ek tedbirlerin alınması gerekmiştir;
I- İlimiz sınırlarından kara ve hava yolu ile (toplu ulaşım aracı, özel araç ve yaya vb.) yapılacak tüm giriş/çıkışlar 18 Nisan 2020 Cumartesi günü saat 24.00’den itibaren 15 günlük süre için geçici olarak durdurulacaktır.
2-İlimizde yaşayan/bulunan tüm vatandaşlarımızın belirtilen süre boyunca ilimizde kalmaları esastır.
3-İlimiz giriş-çıkış kısıtlamasına yönelik almış olduğumuz 2020/20, 2020/21 ve 2020/22 sayılı İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu Kararları ile belirlenen istisnalar 18 Nisan Cumartesi günü saat 24:00’den sonra da geçerli olacaktır.
Yukarıda yazılı kararlara uymayanlar hakkında ilgili yasa hükümlerine göre cezai işlem uygulanacağı duyurulur.
2.7 3 votes
Haberi Puanla
2 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Çıkan düşünsün sadıcım

Arabalara yasakta biz çalışmaya devwm ediyoruz o nolcak ozaman vürüs bulaşmıyomu

Kötü Hava Koşulları Manisa’da Can Aldı! Çiftçiye Yıldırım İsabet Etti.