Manisa’ya Gelen Tüm Vatandaşlar Sağlık Kontrolünden Geçiriliyor

Korona virüs tedbirleri kapsamında, şehir girişlerinde yapılan uygulamalarda, il dışından Manisa’ya gelen vatandaşlara 14 günlük karantina süresine ilişkin tebligatlar yapılmaya devam ediyor.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
03 Nisan 2020 - 00:20
Manisa haber | Asayiş Genel Gündem Sağlık

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Korona virüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla Valiliği İl Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan kararlar doğrultusunda Jandarma, Emniyet ve Sağlık personeli tarafından şehir girişlerinde yapılan uygulamalar devam ediyor.

Manisa girişlerindeki uygulama noktalarında sağlık kontrolleri yapılıyor

Uygulama noktalarında araçlar durdurularak vatandaşların ilk sağlık kontrolleri yapılıyor. Vatandaşlara, korona virüs salgını ve alınması gereken tedbirler hakkında bilgiler verilerek, 14 günlük karantina süresine ilişkin tebligatlar gerçekleştiriliyor.

‘Virüsün yayılmaması için sosyal izolasyon şart’

Yaşanan süreçte virüsün yayılmaması için sosyal izolasyon sağlamanın ve evden çıkmamamın en önemli şart olduğunu ifade eden Manisa Valisi , “Vatandaşlarımızın sağlığını korumak amacıyla gerekli tüm tedbirler alınıyor, vatandaşlarımız da bulundukları şehirlerde kalarak sosyal izolasyonu sağlar ve zorunlu olmadıkça evlerinden çıkmazlar ise virüsün daha fazla yayılmasını önleriz.

Manisa’ya il dışından gelenlere 14 günlük karantina uygulamasına devam ediliyor

İl Hıfzıssıhha Kurulunda aldığımız kararlar doğrultusunda, il dışından ilimize gelen vatandaşlarımız için geçtiğimiz günlerde başlattığımız 14 günlük karantina uygulamasına devam ediyoruz. Virüsün yayılmasını önlemek amacıyla alınan kararların uygulanmasından kesinlikle herhangi bir taviz verilmeyecek” dedi.
İlgili haber Turgutlu'da Tenekede Ateş Yakma Kavgası Kanlı Bitti!

İlgili haber Sağlık Bakanı Koca Korana Virüsten Ölen ve Vaka Sayısını Açıkladı

İlgili haber Korona Virüs Önlemleri Soma’daki Maden Ocağında Üst Seviyede

İlgili haber Manisa'da Seyir Halinde Yanan Tır Küle Döndü

İlgili haber Türkiye'de İllere Göre Korona Virüs Vaka ve Ölü Sayısı

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Valiliğinden 1000TL’lik Yardıma İlişkin Açıklama
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x