Manisa’ya Meteorolojiden Yağış Uyarısı!

Manisa'da günlerdir devam eden soğuk havanın yerini, meteoroloji tarafından yapılan uyarı ile yağışlı havaya bırakacağı bildirildi. Hava sıcaklıklarının son günlerde artmasıyla birlikte, tekrar yağışlı havalar geri döndü. Kar yağışının Manisa ve İlçelerinde hayatı olumsuz etkilemesinin ardından günlerdir devam eden soğuk hava Manisa'da son iki gündür yerini ılıman bir havaya bırakmıştı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
27 Ocak 2020 - 12:14
Manisa haber | Gündem Hava durumu

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından , İzmir ve Ege bölgesi için yapılan son hava tahminlerine göre; Ege bölge genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak, yağışlar öncelikle sabah saatlerinde kıyı kesimlerde başlayacak ve sonra iç kesimlere doğru ilerlemeye başlayarak, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Yağışlar akşam saatlerinden itibaren bölge genelinde etkisini göstermeye başlayacak. İzmir başta olmak üzere Manisa, öğle saatlerinden sonra yağışlı havanın etkisi altına girecek.

HAVA SICAKLIĞI: Hava sıcaklıklarında Manisa ve bölge genelinde önemli bir değişiklik olmayacağı belirtilirken, sıcaklıkların mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Bölge genelinde rüzgarlar hafif ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

EGE BÖLGESİNDE BAZI İLLERİN HAVA DURUMLARI VE SICAKLIKLARI

Ege bölgesinde hava genellikle parçalı ve çok bulutlu olacak, sabah saatlerinden itibaren kıyı kesimleri etkisi altına alması tahmin edilen yağışlar, öğle saatlerinden sonra bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı olarak geçeceği Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından tahmin ediliyor.

A.KARAHİSAR °C8°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu geçeği tahmin ediliyor.

DENİZLİ °C13°C

Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinde yağmurlu geçeği tahmin ediliyor.

İZMİR °C15°C

Çok bulutlu ve sağanak yağışlı geçeği tahmin ediliyor.

MANİSA °C12°C

Parçalı çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı geçeği tahmin ediliyor.

Kimler Neler Demiş?

Manisa’da Üniversite Öğrencisi Su Kabağından Süs Eşyası Yapıyor