Manisa’ya Sağlık Alanında Çalıştırılacak Daimi İşçi Kontenjanları Açıklandı

Manisa İŞKUR İl Müdürü Eşref Aslan Sağlık Bakanlığı tarafından ilan edilen 14 bin daimi işçi alımı başvurularının bugün itibariyle online olarak başladığını ve Manisa için belirlenen kontenjanları açıkladı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
26 Mart 2020 - 18:45
Manisa haber | Ekonomi Genel Sağlık

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

İŞKUR İl Müdürü Eşref Aslan yaptığı açıklamada, “Sağlık Bakanlığı merkez ve taşra teşkilatlarında istihdam edilmek üzere daimi işçi statüsünde personel alımı yapılacaktır.

Kamu işçi taleplerine müracaatların tümü on-line yapılacak

İŞKUR’a bildirilen Kamu işgücü talebi doğrultusunda 26-30 Mart 2020 tarihleri arasında başvurular alınacaktır. Özellikle Covid-19 salgını ile mücadele ettiğimiz bu süreçte Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından alınan karar doğrultusunda kamu işçi taleplerine müracaatların tümü on-line yapılacaktır. Kamu iş gücü başvuruları; sadece İŞKUR Web sitesinde (esube.iskur.gov.tr), e-Devlet ve Alo 170 üzerinden yapılacaktır. İŞKUR İl Müdürlüğü ve Hizmet Merkezi binalarımızda başvuru alınmayacaktır.” dedi.

Manisa iline alınacak kamu işçisi kontenjanları açıklandı

Türkiye geneli toplamda 14 bin kişinin bu kapsamda istihdam edileceğini kaydeden Aslan, “Bunlardan temizlik görevlisi 10 bin 998 kişi, güvenlik görevlisi (silahsız) 2 bin kişi, klinik destek elemanı bin kişi, Aşçı mesleğinde ise 2 kişi istihdam edilecektir.

Manisa ilinin kontenjanları ise; temizlik görevlisi 120 kişi, güvenlik görevlisi 15 kişi, klinik destek elemanı 5 kişi şeklindedir. Alım yöntemi kura ile gerçekleştirilecek olup; 18-35 yaş aralığındaki kişiler başvuru yapma hakkına sahip olacak. İlan edilen kadrolara iş başvurusunda bulunan adayların; kura tarihi ve saati, kura yeri, kura sonuçları, asıl ve yedek adaylara ilişkin listeler, atamaya ilişkin bilgi ve belgeler ile diğer her türlü duyurular Sağlık Bakanlığı Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğünün https://yhgm.saglik.gov.tr internet adresinde ilan edilecek, bunun için adaylara herhangi bir yazılı tebligat yapılmayacak ve bu ilan tebligat yerine geçecektir.” diye konuştu.

İlgili haber Manisa'da Otomobil 30 Metreden Uçuruma Uçtu: 2 Yaralı

İlgili haber Manisa'da Yaşlı Vatandaşa Bağıran Polise Valilik Soruşturma Başlattı

İlgili haber Türkiye'de Korona Virüsünden Ölen 59'a Vaka Saysı 2433'e Yükseldi!

1
Kimler Neler Demiş?

1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
En Yeniler Eskiler Beğenilenler

[…] İlgili haber Manisa'ya Sağlık Alanında Çalıştırılacak Daimi İşçi Kontenjanları Açıkla… […]

Manisa’da Kaza Yerinde Otomobili Bırakıp Kaçan Sürücü Aranıyor