MASKİ’ye Açılan Su Faturaları Davasının Duruşması Yapıldı!

MASKİ ye karşı Şehzadeler ilçesi su ücreti zamlarının ve Hat Bakım işletim bedelinin iptali için Manisa 2. İdare mahkemesine açtığı davanın duruşması Pazartesi günü yapıldı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
07 Temmuz 2020 - 18:19
Manisa haber | Ekonomi Genel | Şehzadeler haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Manisa’da yıllardır yüksek su faturaları ödeyen ve yapılan son zamlardan sonra neredeyse Türkiye’nin en pahalı suyunu kullanan Manisalılar, MASKİ’ye karşı su zamlarının iptali için dava açtı.

Su faturalarına yapılan zammın iptali için ilk açılan dava reddedildi

Manisa Yurttaş İnisiyatifi adına 2019 yılında 24 Manisalı vatandaş tarafından açılan dava, İzmir Bölge İdare Mahkemesi’nce istinaf mahkemesine gönderilmesine karşın, “Davayı açan vatandaşların hepsinin Manisa’nın Yunusemre ve Şehzadeler İlçesinde ikamet ettikleri ve 17 İlçe hakkında ortak dava açmalarının mümkün olmayacağı” şeklinde verilen karar ile usulden reddedilmişti.

Manisa’da tekrardan dava açıldı

Manisa Yurttaş İnisiyatifi hukuksal mücadeleyi bırakmayıp tekrardan Uğur Doğan, Manisa 2. İdare Mahkemesi’ne su faturalarına yapılan zammın iptali için dava açtı. Manisa’da görülen davanın ilk duruşması 6 Temmuz Pazartesi günü yapıldı. Duruşmadan günler önce Manisa Yurttaş İnisiyatif grubu tüm Manisalıları bu davaya çağırmış, ancak davaya az sayıda vatandaş katılım göstermişti.

Manisa Yurttaş İnisiyatif grubu dava ile ilgili açıklama yaptı

Manisa Yurttaş İnisiyatif grubu “Kamu yararına, Şehzadeler halkı adına açtığımız dava duruşmasında esasa ilişkin beyanlarımızı anlattık ve yazılı olarak mahkemeye sunduk.
Mahkeme kararının halkımızın lehine olması ve kararın iptal edilmesi talebimizi yineledik. Mahkeme kararını onbeş gün içerisinde açıklayacak. Mahkeme kararıyla ilgili kamuoyu bilgilendirmesini sayfamızdan paylaşacağız…” şeklinde açıklamada bulundu

Uğur Doğan’dan Manisalı vatandaşlara sitem

Manisa’da su faturalarına ilk dava açan kişi olan Uğur Doğan yaptığı açıklamada “Uykusu derin kent Manisa suyun lüks tüketim gibi su faturalarına ödeme güçlüğü çeken vatandaşlara taksit yapılacağını duyuran MASKİ’ye karşı açtığımız davanın dün duruşması vardı. Manisa yurttaş inisiyatifi olarak günlerdir çağrı ve duyurularımıza rağmen fotoğrafta görünen bir avuç duyarlı yurttaş vardı. Duruşma için adliyeye gelen dost ve yoldaşlarıma çok teşekkür ederim.
Sayımız azda olsa, etkimiz güçlü olur bizim, çünkü gücümüz sayımızda değil kararlı olan yüreğimizde…” şeklinde sitem etti

İlgili haber MASKİ Önünde Fahiş Su Faturaları İçin Eylem Yapıldı!

İlgili haber MASKİ Pandemi Sürecindeki Su Faturalarıyla İlgili Açıklama Yaptı!

İlgili haber MASKİ Genel Müdürü Başaran'dan Su Faturalarıyla İlgili Çarpıcı Açıklamalar!

İlgili haber Manisa'da Su Faturaları İndirime Gidilsin!

İlgili haber Manisa'da su faturalarına tepkiler giderek artıyor!

Son güncelleme tarihi : 7 Temmuz 2020 18:37

5 1 vote
Haberi Puanla
2 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Her türlü,israfı yaparken umursamayan,bir damacana suya 15 TL.veren muhteremlerin,belediye suyuna ses çıkarmanın,bir anlam taşımadığının bilinmesi gerek,su hayattır,bizim gollerimiz akarsularimiz yok,böyle giderse bu zihniyetler, Su bittiğinde paraninda yeterli gelmediği gerçeğini göreceksiniz,bir bardak çay en az 1.5 TL.hesabini ona göre yap.

Sanırsın manisada eyaletler var.ilçe belediyesine ayrı Büyükşehir’e ayrı Maskiye ayrı para kesiliyor.Becekriksizliğiniz ve hırsızlığınızın bedelini neden millete ödetiyorsunuz.

Manisa Valisi Karadeniz’den Korona Virüs İddialarıyla İlgili Açıklama!
2
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x