Meteoroloji Manisa ve İlçelerine Sağanak Yağış Uyarısı Yaptı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; ülkemizin batı kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) Marmara'nın kuzey ve batısı ile Bursa, İzmir ve Manisa çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Yarın (Cumartesi) Balıkesir'in batı kıyı, Çanakkale'nin güney ve İzmir'in kuzey ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
17 Ekim 2020 - 00:32
Manisa haber | Genel Hava durumu

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Bölge geneli parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) İzmir ve çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Yarın (Cumartesi) İzmir’in kuzey (Dikili, Bergama ve Kınık) ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Yağış alan yerlerde 1 ila 3 derece azalacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı, yurt genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle batı ve güneybatı, Orta ve Doğu Karadeniz kıyılarında doğu ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

Gökgürültülü sağanak yağışlar Çanakkale’nin güneybatısı, Edremit körfezi çevreleri ile İzmir’in kuzey kesimlerinde kuvvetli olması beklendiğinden söz konusu bölgelerdeki vatandaşların ve ilgililerin ani taşkın, sel, su baskını, dolu yağışı ve yıldırım gibi olumsuzluklara karşı tedbirli olmaları gerekmektedir.

EGE BÖLGESİNDE BAZI İLLERİN HAVA DURUMU

İZMİR 19°C28°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) sabah saatlerinden sonra kuzey çevrelerinin, öğle saatlerinden sonra il genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Yarın (Cumartesi) kuzey (Dikili, Bergama ve Kınık) ilçelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor.

KÜTAHYA 8°C28°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu

MANİSA 17°C29°C

Parçalı, yer yer çok bulutlu, yarın (Cumartesi) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

MUĞLA 13°C28°C

Parçalı bulutlu

Meteoroloji Manisa Ve İlçelerine Sağanak Yağış Uyarısı Yaptı! Meteoroloji Manisa Ve İlçelerine Sağanak Yağış Uyarısı Yaptı! Meteoroloji Manisa Ve İlçelerine Sağanak Yağış Uyarısı Yaptı! Meteoroloji Manisa Ve İlçelerine Sağanak Yağış Uyarısı Yaptı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Jandarma Motorize Timden İnsanlık Ölmemiş Dedirten Davranış!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x