Meteorolojiden Manisa İçin Kuvvetli Yağış Uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkemiz geneli parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyi çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Manisa il genelinde bu gece saatlerinden itibaren kuvvetli sağanak yağış beklendiği bildirildi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
02 Mayıs 2020 - 19:51
Manisa haber | Genel Hava durumu | Ahmetli haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, bu gece saatlerinden itibaren başlaması beklenen sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların, il genelinde yerel olarak kuvvetli (21-40 kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, ulaşımda aksama, yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı) vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması istendi.

Gece 04.00 sıralarında başlaması öngörülen yağışın akşam 20.00’a kadar sürmesi bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı, ülkemiz genelinde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle güney ve batı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Marmara’nın batısı (Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Tekirdağ, Edirne ve Kırklareli) ile zamanla İç Ege’de (Manisa, İzmir ve Aydın’ın iç kesimleri, Kütahya ve Uşak), Isparta, Burdur çevreleri ve Antalya’nın iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli (21-50 Kg/m2) olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara(sel, su baskını, yıldırım, dolu yağışı, ulaşımda aksamalar, yağış anında kuvvetli rüzgar gibi) karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EGE BÖLGESİNDE BAZI ŞEHİRLERİN HAVA DURUMU

Parçalı çok bulutl, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Manisa, İzmir ve Aydın’ın iç kesimleri, Kütahya ve Uşak çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DENİZLİ 13°C21°C

Parçalı zamanla çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İZMİR 16°C23°C

Parçalı zamanla çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın iç kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MANİSA 14°C23°C

Parçalı zamanla çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

İlgili haber Bakan Koca Açıkladı: Vaka Sayısı 2 Binin Altına Düştü!

İlgili haber Manisa'da Evinin Önündeki Motosiklet Hırsızlığı Kameralara Yansıdı

İlgili haber Manisa'da Taş Ocağında Dengesini Kaybederek Düşen İşçi Öldü

İlgili haber Manisa CBÜ’de 7 Gün 24 Saat Covid-19 PCR Tanı Testi Yapılıyor

İlgili haber Manisa'da Biri 14 Aylık Bebek 16 Hasta Korona Virüsü Yendi

İlgili haber Manisa'da Barakada Kumar Oynayanlara 26 bin 250 TL Ceza Kesildi

İlgili haber Manisa’da Otomobille Çarpışan Motosiklet Sürücüsü Yaralandı

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Meteorolojiden Manisa’nın İlçelerine Sağanak Yağış Uyarısı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x