Meteorolojiden Manisa İçin Yağış Uyarısı…

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ege Bölgesi geneli parçalı ve çok bulutlu, Çanakkale ve Balıkesir'den başlayarak gece saatlerinden itibaren İzmir sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Manisa aralıklı sağanak yağışlı geçecek. Yağışın İzmir çevrelerinde kuvvetli ve yerel dolu yağışı şeklinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
21 Mayıs 2020 - 23:44
Manisa haber | Genel Hava durumu

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

HAVA SICAKLIĞI: Kuzey, iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede azalacağı diğer yerlerde değişmeyeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Kuzeybatı kesimlerde kuzey ve kuzeydoğu, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden orta kuvvette, Marmara’nın kuzey ve batısı, Güney Ege’nin iç kesimleri, Göller yöresi, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında kuvvetli (50 ila 70 zaman zaman 80 km/saat) olarak esmesi bekleniyor.

METEOROLOJİK UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların Batı ve Orta Karadeniz ile Kocaeli, Sakarya, Yalova, İstanbul’un Anadolu yakası ile bu gece İzmir, Kuzey Ege kıyıları ve Balıkesir’in batı kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı(Su baskını, Yıldırım, Yağış anında kuvvetli rüzgar, yerel dolu yağışı) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI: Rüzgarın Marmara’nın kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege’nin iç kesimleri, Göller yöresi, İç Anadolu, Orta ve Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısında güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli (50 ila 70 zaman zaman kısa süreli 80 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç devrilmesi ve yer yer toz taşınımı gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

EGE BÖLGESİNDE BAZI İLLERİN HAVA DURUMU

Parçalı yer yer çok bulutlu, Kıyı Ege ile zamanla bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde İzmir ve Kuzey Ege kıyılarında yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın bu akşam saatlerinde Güney Ege’nin iç kesimlerinde güney ve güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (50 ila 70 km/saat) olarak eseceği tahmin ediliyor.

DENİZLİ 15°C25°C

Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İZMİR 16°C23°C

Parçalı ve çok bulutlu bu gece saatlerinde yerel olarak kuvvetli olmak üzere il geneli aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

MANİSA 16°C25°C

Parçalı ve çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yunusemre’de Trafik Kazası: 1 Yaralı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x