Öğrenciler sınıfta tabletle eğitim alıyor

Manisa’nın Şehzadeler ilçesindeki Dr. Ömer Faruk Meriç İlkokulunda 2/B sınıfı öğretmeni Filiz Gümüş’ün katkılarıyla 2019-2020 eğitim öğretim yılında hayata geçen Z Sınıfı projesi ile öğrenciler sınıfta tabletle eğitim alıyor.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

‘da hayata geçirilen proje sayesinde ilkokul öğrencileri sınıflarında tablet yardımıyla dijital ortamda ders işliyor. Proje kapsamında ekonomik durumu düşük öğrencilere yönelik yapılan çalışma neticesinde, öğrencilerin, ilkokul derslerine uygun becerilerini geliştirmek, dijital çağın öğrencilerinin hayal güçlerini zenginleştirecek içerikler ekleyerek hem evde hemde okulda ders çalışmalarına katılmalarını sağlayacak. Proje kapsamında ders gören öğrenciler ise bu eğitim sisteminden memnun olduklarını açıkça belli ediyor.

Sınıf Öğretmeni Filiz Gümüş, kendi imkanları ile öğrencilerine tablet aldı

Öğretmenler açısından da öğrencilerini yakından takip etmek için uygulanan projede, internet ortamında öğrencilere verdikleri ödevleri rahatlıkla kontrol edebiliyor, öğrencilerinin yaptığı çalışmaları dijital ortamda ürün dosyası adı altında yayınlama imkanına sahip oluyorlar. Veliler ve öğretmenler açısından yapılan geri bildirimlerin takibi kolaylıkla yapılabiliyor. Yeni neslin dijital bir dünyada yaşadığı için Z nesli olarak nitelendirilmesinden dolayı, öğrencilerin dijital eğitim-öğretim platformunda teknoloji okur-yazar becerilerinin artırılmasına olanak sağlıyor. Öğrencilerin kesintisiz bir şekilde internet ortamından faydalanabilmesi için okulun bulunduğu Ahmet Bedevi Mahallesinde internet alt yapısı olmayan sokak ve caddelerde alt yapı çalışmalarına bu sayede başlandı.

Projenin hayata geçirilmesinde en büyük pay sahibi olan sınıf Öğretmeni Filiz Gümüş, her Cuma öğrencilere online sınav yaptığını, bu sayede öğrencilerinde kendileriyle rekabet içerisinde olduklarını ve programın içeriğini kendisinin hazırladığını söyledi.

Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş, tabletle eğitimi verilen sınıfı yerinde incelemek için geldiklerini, sınıf Öğretmeni Filiz Gümüş’ün güzel bir çalışması olduğun, Z kuşağı çocuklarının ise tabletle eğitim görmekten dolayı çok hevesli, bu çocukların çok zeki olduğunu ve sınıf Öğretmeni Filiz Gümüş’ün kendi imkanlarıyla çevresini kullanarak çocuklara tablet aldığını söyledi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa Valiliği Dolandırıcılık Yapanlara Karşı Vatandaşları Uyardı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x