Otomobilde Uyuşturucu Yakalatan 5 Kişi Gözaltına Alındı

Manisa’da jandarma ekiplerince şüpheli görülen bir otomobilin içinde uyuşturucu ele geçirilirken, 5 kişi gözaltına alındı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
21 Şubat 2020 - 13:49
Manisa haber | Asayiş Genel | Yunusemre haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Olay saat gece yarısı 03.00 sıraları ’nın Yunusemre İlçesi Karaali Mahallesinde meydana geldi.
Edinilen bilgiye göre, Yunusemre İlçe Jandarma Komutanlığına bağlı Muradiye Jandarma Karakol Komutanlığı ekipleri, önleyici kolluk devriyesi sırasında şüpheli görülen bir otomobili durdurdu.

Uyuşturucu madde ve eczanede yeşil reçeteyle satılan ilaç yakalandı

Durdurulan otomobilin içinde bulunan 5 kişi Jandarma ekiplerince (GBT) kimlik bilgisi sorgulamaları yapıldı. Yapılan sorgulama sonucunda şahısların her hangi suç dosyaları ve aranmadıkları belirlendi. Şahısların GBT sırasında tavır ve hareketlerinden şüphelenen jandarma ekipleri, Cumhuriyet Savcısının talimatıyla otomobilde arama yapıldı. Yapılan arama sonrası otomobilde Uyuşturucu madde ve eczanede yeşil reçeteyle satılan uyuşturucu özelliği olan haplar ele geçirildi.

5 kişi gözaltına alındı

Gözaltına alınan 5 Kişi Manisa Şehir Hastanesinde alınan sağlık raporlarının ardından ifadeleri alınmak üzere Jandarma Karakoluna götürüldüler.
Öte yandan yakalanan kişi uyuşturucu satıcı olmadıkları sadece kullandıkları öğrenildi.
Öğlen saatlerinde ifadeleri alınan şahıslar mahkemeye sevk edildiler.

Haber:

Kimler Neler Demiş?

Manisa Kamyonet Sürücüsü Tıra Çarptığına Pişman Oldu!