Reklam Çekimi İçin ‘Çaycı Hüseyin’ lakaplı Özmol Kula’ya Geldi

Manisa’nın Kula ilçesine bir reklam filmi çekimleri için gelen ‘Çocuklar Duymasın’ dizisinde milyonların sevdiği ‘Çaycı Hüseyin’ karakterine hayat veren, oyuncu Alparslan Özmol, ilçenin tarihi ve turistik yapısını da gezdi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
19 Şubat 2020 - 12:00
Manisa haber | Ekonomi Gündem | Kula haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Bir şirketin yakıt katkısı tanıtımı için Kula’ya gelen ‘Çocuklar Duymasın’ dizisinin ‘Çaycı Hüseyin’i Alparslan Özmol, tarihi ve turistik yapıları ile ünlü Kula’nın evlerini gezdi.

‘Çaycı Hüseyin’, ‘kuşçu hoca’ olarak da bilinen Hüseyin Zabun’u ziyaret etti

Beraberindeki ekip ile birlikte Kula’nın tanıtımı için çeşitli projelerde yer alan ‘kuşçu hoca’ olarak da bilinen emekli öğretmen Hüseyin Zabun’u ziyaret eden Özmol, Kula’nın tarihi ile ilgili Zabun’dan bilgi aldı. Tarihi yapılara olan hayranlığını Kula’daki tarihi yapılar ile sürdüren Özmol, ilçenin tarihi konaklarında hatıra fotoğrafları çektirdi.

Alparslan Özmol Kula’ya hayran kaldı

Türkiye’nin ilk ve tek Avrupa UNESCO tescilli Jeopark alanı olan Kula-Salihli Jeoparkı’nı daha önceden beri bildiğini ifade eden Özmol, vaktinin kısıtlı olması sebebi ile Jeopark alanını ziyaret etmek için daha sonra yeniden Kula’ya geleceğinin altını çizdi.

Kula’yı tekrar ziyaret edecek

Tarihi yapılara olan hayranlığından bahseden Özmol, Zabun Hoca’dan aldığı bilgiler ve gezip gördüğü tarihi yapılar sayesinde Kula’ya hayran kaldığını belirtti. ’nın tarih bakımından en zengin ilçesinin Kula olabileceğini vurgulayan Özmol, en kısa sürede yeniden Kula’yı ziyaret edeceğini söyledi.

 

Kimler Neler Demiş?

Akhisar’da Zabıta Ekipleri Usulsüz Parka Ceza Yağdırdı