Sabuncubeli kar yağışı nedeniyle geçit vermiyor!

Manisa ve İzmir'i birbirine bağlayan 580 rakımlı Sabuncubeli Geçidinde gece saatlerinde başlayan yoğun kar yağışı devam ederken, İzmir’den Manisa’ya seyahat eden sürücülere yoldaki temizleme çalışmaları nedeniyle izin verilmedi. Sabuncubeli Geçidinden geçmek isteyen sürücüler ekipler tarafından Sabuncubeli Tüneline yönlendirildi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
06 Ocak 2020 - 15:24
Manisa haber | Çevre Hava durumu

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa-İzmir karayolunu bir birine bağlayan 580 rakımlı Sabuncubeli Geçidinde her gün binlerce araç bu yolu kullanmaktadır. ‘ya gece saatlerinde başlayan karla karışık yağmur, yüksek kesimlerinde kendisini kar yağışı olarak hissettirdi. Manisa ve İzmir arasındaki en yüksek noktalardan biri olan Sabuncubeli Geçidine de kar yağışı yağmaya başladı.

Karayolları ekipleri küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştiriyor.

Sabaha karşı başlayan kar yağışı, Manisa-İzmir karayolu arasında aralıklarla yağmaya devam etti. 580 rakımlı Sabuncubeli Geçidi de yağan kar yağışı nedeniyle kar tutmaya başladı. Sürücülerin ulaşımlarında her hangi bir aksama yaşamaması için, ekipler sabah başladıkları yol temizleme çalışmalarına aralıksız devam ediyor. Sabuncubeli Geçidindeki yoğun kar yağışı nedeni ile Manisa-İzmir ve İzmir-Manisa karayolu araç trafiği kar yağışından olumsuz etkiledi. Yoğun bir mesai harcayan Karayolları ekipleri, beyaza bürünen Sabuncubeli Geçidi üzerinde kar kürüme ve tuzlama çalışması yaptı.

Seyahatlerinde kar keyfi yapmak için Sabuncubeli Geçidini kullanmak isteyen sürücüleri jandarma ekipleri de İzmir istikametinden Manisa’ya gelişte yoldan çevirerek, tünele yönlendirdi.

Sabuncubeli’ne her sene kar yağışını görmek ve keyfini çıkarmak için çıkan vatandaşlar, bolca fotoğraf ve selfi çektirdiler.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Çınar Ağacını Kırılan Dalı Otomobilin Üzerine Düştü
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x