Salihli OSB 2. Etabında Üretim İçin Geri Sayım Başladı

Manisa’nın Salihli ilçesinin özellikle istihdam yönünden özlemle beklenen yatırımlarından biri olan Organize Sanayi Bölgesi (OSB) 2. etapta bacaların tütmesi için geri sayım başladı.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
05 Ağustos 2020 - 14:49
Manisa haber | Ekonomi | Salihli haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Son zamanlarda yapılan yatırımlarla Salihli OSB’nin bölgenin sanayi merkezlerinden birisi haline gelirken, OSB 2. etabında üretim için geri sayım başladı.

Salihli OSB 2. etabının bacaları bu yıl içerisinde tütecek

Salihli OSB 2. etabındaki bacaların bu yıl içerisinde tütmesinin beklendiğini belirten Salihli Belediye Başkanı ve aynı zamanda OSB Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kayda, toplam 925 bin metrekare civarı sanayi parseli alanı olan 2. etap OSB’deki 733 bin metrekaresinin tahsis edildiğini söyledi.

Toplam 59 adet sanayi parselinin 43 adedinin 29 farklı firmaya tahsis edildiğini vurgulayan Başkan Kayda, “Tahsis edilen sanayi parsellerinden 13’ü inşaat çalışmalarına başlamış olup diğerleri de proje çalışmalarına devam etmektedir. OSB 2. etapta inşaata başlayan bazı firmaların bazılarının bacaları yıl sonu gibi tüterek, üretime geçecek.

2. etap OSB’deki firmaların üretime geçmesi ile birlikte istihdam artacak

Şu an 1. etap OSB’de pek çok sektörde üretim yapılırken, 3 bin 500 ila 4 bin kişi istihdam ediyor. Özlemle beklenen 2. etap OSB’deki firmaların üretime geçmesi ile birlikte, hem üretim artacak, hem ekonomik katkı sağladığı gibi hem de istihdam konusunda çalışan sayının 10 binlere ulaşması beklenmektedir” dedi.

Doğalgaz çalışmalarının aralıksız devam ettiğini sözlerine ekleyen Başkan Kayda, “Doğalgazın gelmesi OSB’deki yatırımcıları olumlu yönde etkileyecek. Kısacası doğalgaz OSB’ye değer katacak” diye konuştu.

Salihli Osb 2.etapta Bacalar Tütecek, Istihdam Artacak

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Salihli Belediyesi, Kesilen Kurban Etlerini İhtiyaç Sahiplerine Ulaştırdı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x