Salihli’de bin 282 çiftin nikahını kıyıldı

Salihli Belediyesi tarafından Evlendirme Dairesinin 2019 yılında kıymış oldukları nikahların istatistiklerini Salihlili vatandaşları ile paylaştı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
03 Ocak 2020 - 18:04
Manisa haber | Genel Gündem | Salihli haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Geçtiğimiz günde Yunusemre Belediyesi tarafından 2019 yılında kıyılan nikahlar ile ilgili istatistikler paylaşılmış ve vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi görmüştü. Sosyal medyalarda bu yapılan nikahlar ile ilgili yapılan bir çok paylaşımda, iyi niyet temennilerinin yanı sıra 2019 yılında Yunusemre Belediyesinde kaç kişinin boşandığı ile ilgili de paylaşım yapmaları yönünde eleştirileri de paylaşmışlardı.

2019 yılında 35 yabancı uyruklu çiftin nikahı kıyıldı

Salihli Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, 2018 yılı içerisinde Evlendirme Dairesi bin 187 çiftin nikah kıyma işlemlerini yerine getirdiği bildirildi. Açıklamanın devamında ise, 2019 yılında Salihli Belediyesi Evlendirme Dairesi tarafından yapılan işlemlere de yer verildi. Yapılan açıklamada vatandaşların dikkatini çeken bir konu ise yabancı kişilerin evlilik yaptığı sayılar. Ülke genelinde de bir çok belediyenin yapmış oldukları paylaşımlarda yabancı kişilerle evlilik yapma sayılarında artış gözlenmesi. Salihli Belediyesi tarafından 2019 yılı içerisinde kıyılan nikahlardan 35’i yabancı uyruklu çiftlerle yapılan evlilik olduğu bildirildi. Bu nikah kıyma işlemlerinden 30 çiften bir tanesinin yabancı uyruklu olduğu, 5 çiftin ise iki tarafının yabancı uyruklu olduğu açıklandı. 2019 yılında toplam Salihli Belediyesi tarafından bin 282 çiftin nikahı kıyıldı. Özel gün olarak adlandırılan 14 Şubat Sevgililer Günü ve 09.09.2019 günü gibi kronolojik bir önem taşıyan günlerde de nikah kıyma işlemleri yerine getirildi.

2019 yılında bir çok nikah kıyma işlemi yapan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda’da, nikahlarını kıydıkları çiftlere fincan takımı hediye ederek mutluluklar diliyor. Salihli Belediyesi Evlendirme Dairesinde görevli Evlendirme Memurları Ebru Gülfidan ve Ulvi Özkartal’da 2019 yılı içerisinde nikah kıyma işlemlerini yerine getirdi. Salihli’de evlenmek için başvuran çiftlerin büyük bir kısmının nikah kıyma işlemlerini de bu memurlar yaptı.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Salihli’de Bin Vatandaşın Talebi Karşılandı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x