Salihli’de Erkek Öğrenci Pansiyonuna Zeytin Fidanı Dikildi

Manisa’nın Salihli ilçesinde Erkek öğrenci pansiyonunda "Bir Fidan Bin Nefes" fidan dikme etkinliği düzenlendi ve etkinliğe katılan öğrenciler ve yetkililer tarafından 50 zeytin fidanı toprağa dikildi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
15 Ocak 2020 - 18:18
Manisa haber | Çevre | Salihli haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

il genelinde geçtiğimiz sene yapılan ağaç dikme etkiliğinde, Türkiye’de en fazla ağaç sahiplenen şehir olmuştu. Bu başarının ardından il genelinde Manisalı vatandaşların ve yetkililerin büyük bir katılımıyla fidan dikme etkinliği yapıldı. Manisa’da yaşayan bir çok vatandaşın kendine özel bir fidanı olan etkinlik, ülke çapında büyük bir ses getirdi. Arkasından devam eden günlerde bir çok fidan dikme etkinliği yapıldı. Üreticilere katkı sağlamak adına ilçeler genelinde de fidan dağıtımı yapıldı. En son Şehzadeler İlçesinde Ziraat odası tarafından 2019 yılı içerisinde üreticilere 35 bin zeytin fidanı dağıtımı yapıldı.

Salihli ilçesinde “Bir Fidan Bin Nefes” adlı fidan dikme etkinliği düzenlendi

Fidan etkinliği yapan bir başka kurum ise Manisa’nın Salihli ilçesinde bulunan Şehit Mustafa Serin Anadolu İmam Hatip Lisesi oldu. Lisenin yaptığı fidan dikme etkinliğine “Bir Fidan Bin Nefes” adı verildi. Lisenin erkek öğrencilerinin kaldığı Hasan Karakaya Erkek Öğrenci Pansiyonu, etkinliğe ev sahipliği yaptı. Öğrenci pansiyonunun bahçesinde yapılan fidan dikme etkinliğinde, 50 zeytin fidanı öğrenciler ve yetkililer tarafından toprağa dikildi.

Salihli İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yıldıray Demirtaş’ta etkinliğe katılan yetkililer arasındaydı. Demirtaş’ın etkinlikte yaptığı açıklamada, Peygamber Efendimizin, fidan dikilmesi ile ilgili olan bir hadisinden bahsederken, bu sözü kendilerine rehber edindiklerini, bu kapsamda öğrenci pansiyonunda fidan dikme etkinliği yaptıklarını ve  50 adet zeytin fidanını toprağa diktiklerini belirtti.

Salihli’de düzenlenen Fidan dikme etkinliğine İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Yıldıray Demirtaş, Eğitim Bir-Sen’in Salihli İlçe Temsilcisi Yıldırım Özkan, AK Parti Salihli İlçe Başkanı Selçuk Dinç ve Salihli ilçe teşkilatının yönetim kurulu üyeleri, Salihli’de bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kimler Neler Demiş?

Manisa’da Aracını Usulsüz Park Edenlere Ceza Yağdı!