Salihli’nin Karaağaç Mahalledeki Karantina Sona Erdi

Manisa’nın Salihli ilçesinde korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında 5 Mayıs’ta karantinaya alınan ve yeni vakaların çıkması nedeniyle 14 günlük ek karantina uygulanan Karaağaç Mahallesi’nde İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararı ile karantina uygulaması kararı sona erdi.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Salihli Kaymakamı Mehmet Kamil Sağlam başkanlığında yapılan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu toplantısında Karaağaç Mahallesi’ndeki karantina uygulamasının sonlandırılmasına karar verildi.

Yapılan açıklamada, “Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak nitelendirilen ve tüm dünyayı tehdit etmeye devam eden Covid-19 adı verilen virüs salgınından vatandaşlarımızı korumak ve salgının yayılmasını engellemek amacıyla ilçemiz Karaağaç Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlarımızda tespit edilen Covid-19 vakalarının artması sebebiyle ilçemizin geneline yayılmasını önlemek ve toplum sağlığını korumak amacı ile 1593 Sayılı Umumi Hıfzıssıhha Kanunu’nun 27. ve 72. maddeleri gereğince 19.05.2020 tarihli ve 2020/22 sayılı kararımız ile 14 günlük süre bitimi olan 19.05.2020 günü saat 24.00’den itibaren yeni vakaların oluşması ve riskli temasların olması nedeniyle 26.05.2020 saat 24.00’e kadar karantina süresi uzatılmıştı.

Karantina süresince yeni oluşan vakanın bulunmaması nedeniyle ilçemiz Karaağaç Mahallesi’ne uygulanan karantinanın 26.05.2020 günü saat 24.00 itibarıyla sonlandırılmasına oy birliği ile karar verilmiştir” denildi.

İlgili haber Şehzadeler İlçesinde Namaz Kılınacak Camiler Açıklandı!

Bayramdan sonra Manisa’da sokağa çıkma yasağı var mı? 30 31 Mayıs bu hafta sonu Manisa’da sokağa çıkma yasağı olacak mı?İlgili haber Bayramdan sonra Manisa'da sokağa çıkma yasağı var mı? 30 31 Mayıs bu hafta sonu Manisa'da sokağa çıkma yasağı olacak mı?

İlgili haber Kontrolden Çıkan İşçi Taşıyan Minibüs Devrildi: 5 yaralı

İlgili haber Manisa'da İşçileri Taşıyan Servis Kaza Yaptı: 15 Yaralı

İlgili haber Manisa'da 17 Yaşındaki Ceren’i Öldüren Zanlı Yakalandı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kula’da İş Yerinde Çıkan Yangın Panik Yarattı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x