Şampiyon Develer Salihli Arenası’nda Güreşecek

Salihli Belediyesi tarafından bu yıl 6’ncısı düzenlenecek olan ve devecilik kültürünü yaşatmak için yeni nesillere taşımak amaçlayan geleneksel Deve Güreşleri Festivaline 120 şampiyon develerin katılımıyla yarın Salihli Arenası’nda yapılacak.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
22 Şubat 2020 - 11:41
Manisa haber | Çevre Ekonomi Gündem | Salihli haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Salihli’de Belediye Başkanı Zeki Kayda himayesinde düzenlenen 6. Deve Güreşleri Festivali, yarın Barış Mahallesi mevkinde bulunan Salihli Arenası’nda yapılacak. Saat 10.00’da başlayacak ve halkın ücretsiz izleyebileceği güreşlere Ege, Marmara ve Akdeniz bölgelerinden 120’nin üzerinde şampiyon deve katılarak güreşecek.

5 yıldır gerçekleştirilen deve güreşlerinin bu yıl altıncısını gerçekleştireceklerini belirten Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Yörük kültürünün devamı niteliğinde olan güreş festivallerinin halkın kaynaşmasını sağladığını vurguladı. Başkan Kayda, tüm güreşseverleri 6. Geleneksel Deve Güreşi Festivaline davet etti.

Kimler Neler Demiş?

Manisa Şehir Hastanesinde 16 Ayda Yapılan Tedaviler Açıklandı