Sarıkamış Şehitlerini Anmak İçin Zirve Tırmanışı

Sarıkamış Harekatı'nın yıl dönümünde yapılan etkinliğe katılan Manisa Büyükşehir Belediyespor'dan Dağcılık sporcusu Arzu Yeğin Allahuekber Dağı'na tırmanış yaptı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
06 Ocak 2020 - 13:44
Manisa haber | Gündem Spor

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Sarıkamış Harekatı’nın yıl dönümünde Türkiye Dağcılık Federasyonu tarafından düzenlenen “Sarıkamış Şehirlerini Anma Zirve Tırmanışı”na 53 dağcı katıldı.  21.si düzenlenen etkinliğe 20 farklı kulüpten 53 sporcu denizden yüksekliği 3180 metre olan Allahuekber Dağı’na tırmanış yaptı. Tırmanışı gerçekleştiren sporcular arasında Büyükşehir Belediyespor’un dağcılık sporcusu olan Arzu Teğin de dahil oldu.

Manisa’dan Arzu Yeğin de tırmanışa katıldı.

Etkinlik kapsamında Kars ilinin Selim ilçesine bağlı Sarıgün köyünde buluşan sporcular, köyde 1 gece kamp yaptılar. Daha sonra sporcular önceden topladıkları spor malzemeleri ve kırtasiye gereçlerini köyde okulun öğrencilerine dağıttılar ve çocuklar ile keyifli vakit geçirdiler. Yatma saatinden önce köylüler ile sohbet eden sporcular, bu sıcak sohbetten sonra Allahuekber Dağı’nın 2650 metre yüksekliğine çıkarak burada ilk kamplarını yaptılar. Güneşin doğuşu ile birlikte Kars’tan hareket eden sporcular 3180 metre rakımlı dağın zirvesine harekete geçtiler. Beş saat süren tırmanıştan sonra zirveye ulaşan sporcular, zirvede Sarıkamış Şehitleri için dua ettiler. İstiklal marşı ve saygı duruşu ile gerçekleştirilen tören ile şehitler yad edilerek tırmanış başarılı şekilde sonuçlandı.

 

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Dolandırıcılar 72 yaşındaki yaşlı kadını hedef aldı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x