Şehzadeler konutları için başvuru çağrısı

Manisa’nın Şehzadeler ilçesine Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yapılacak olan 2+1 şeklindeki 400 sosyal konut için, AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu, ilçede yaşayan dar gelirli vatandaşların, başvuru tarihinin 15 Ocak 2020 sona ereceğini hatırlattı.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

TOKİ’nin tarafından ‘da yapılacak konut sayısının açıklanmasının ardından Şehzadeler İlçesine yapılacak konut sayısı da belli oldu. TOKİ tarafından Şehzadelere 400 konut yapılacağı açıklandıktan sonra, en çok merak edilen konular ise, yapılacak TOKİ konutların nereye yapılacağı, TOKİ başvuru şartları, TOKİ başvuru tarihi, TOKİ konutları için başvuruların nereye yapılacağı, TOKİ başvuru ücretlerinin ne kadar olduğu ve TOKİ Şehzadeler konutlarının ne zaman yapılmaya başlayacağı gibi konular olmuştu.

Şehzadelere yapılacak TOKİ konutlarının şartları açıklandı

Şehzadeler Belediyesine inşaa edilecek konutların ayrıntıları da her geçen gün netleşiyor. Manisalı vatandaşların merakla beklediği soruların yanıtları ise açıklandı. Şehzadeler TOKİ tarafından yapılacak 400 konut için, 400 konut 2+1 olacak, başvuru tarihleri ise  16 Aralık 2019 ve 15 Ocak 2020 tarihine kadar süreceğini açıkladı. Başvurular Ziraat Bankası Şubelerine yapılacak, başvuru ücretinin 2+1 evler için 500 TL olduğunu söyledi. Şehzadelere inşaa edilecek 400 konut 2020 yılı içerisinde başlanacak ve 1,5 yıl içerisinde tamamlanması planlanıyor. Şehzadeler’e yapılacak sosyal konutlar, ilçeye bağlı Sancaklıbozköy Mahallesindeki 100 bin dönümlük alana inşa edileceğini açıklandı.

AK Parti Şehzadeler İlçe Başkanı Mehmet Emin Çipiloğlu tarafından yapılacak konutlarla ilgili olarak,  Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik’in büyük bir emek ve gayret sarf ettiğini açıklayarak, 100 dönümlük bir alanda, sosyal konut yapılabilmesi için, gerekli şartları oluşturmuş ve bu alanı TOKİ’ye teslim ettiğini açıkladı.

Son güncelleme tarihi : 5 Ocak 2020 16:16

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kula’da Emniyet Müdürlüğü Korona Virüs Denetimlerini Sıklaştırdı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x