Şehzadeler’de 35 Bin Zeytin Fidanı Toprakla Buluştu!

2019 yılı içerisinde Manisa İlinin Şehzadeler İlçe Ziraat Odası tarafından üreticilere kar amacı gütmeden yaklaşık olarak 35 bin fidan dağıtımı gerçekleştirildi. Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ, 2020 yılı içerisinde de bu fidanların dağıtımını sürdürüleceğinin belirtti.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
09 Ocak 2020 - 16:04
Manisa haber | Ekonomi | Şehzadeler haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

fidan dağıtımı ve fidan dikimi konusunda Türkiye’ye örnek olmuş ve olmaya da devam ediyor. 2023 yılı hedefleri doğrultusunda Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Manisa Orman İşletme Müdürlüğünce daha önce 2023 fidan dağıtılmış ve 10 dakika içerisinde Manisa’da dağıtılan bu fidanlar tükenmişti. Yine geçtiğimiz yıl Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından Geleceğe Nefes seferberliği adı altında ülke çapında bir kampanya başlatmış ve Manisa başlatılan bu kampanyada Türkiye’de fidan sahiplenme konusunda 1’nci olmuştu.

Şehzadeler Ziraat Odasından 2019 yılında üreticiye 35 bin zeytin fidanı dağıtıldı

Manisa’da üreticilere destek veren yetkililer, bu bağlamda her fırsatta üreticilere fidan dağıtımı yapılmaktadır. Başta Manisa Orman İşletme Müdürlüğü, ilçe belediyeleri ve ziraat odaları olmak üzere üreticilere ve vatandaşlara yıl içerisinde bir çok kez fidan dağıtımı yapıldı.

Bu kapsamda Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Hüseyin Altındağ tarafından üreticilere zeytin fidanı dağıtımı yapıldı. Geçtiğimiz yıllarda da yine fidan dağıtımı yapan Şehzadeler Ziraat Odası, 700 çiftçiye 35 bin civarında zeytin fidanı dağıtımı yapıldığını belirtti. Şehzadeler Ziraat Odası Başkanı Altındağ, zeytinin ve zeytin yağının şifa kaynağı olduğunu, bu dağıtılan fidanlarında gelecek nesillere ulaşarak, ekonomik açıdan Manisalılara katkı sağlayacağını söyledi.

Son güncelleme tarihi : 9 Ocak 2020 16:04

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Turgutlu Belediyesi ve Hayırseverlerden İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Büyük Destek
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x