Selendi’de karla mücadele devam ediyor!

Selendi de yoğun kar yağışı nedeniyle yaban hayvanlarına Ülkü Ocakları İlçe Başkanlığı tarafından soğuk kış günlerinde hayvanların aç kalmaması için doğaya yem bırakıldı. Yüksek kesimlere yağan kar nedeniyle kapanan yollarda Manisa Büyükşehir Belediyesi ve karayolları ekipleri yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Selendi İlçesinde başlayan yoğun kar yağışı nedeniyle yem bulmakta zorlanan yabani hayvanlar kent genelinde doğaya yem bırakma çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapsamda Selendi Ülkü Ocakları duyarsız kalmayarak, dağların kar ile birlikte beyaza büründüğü şu günlerde yabani hayvanlar için harekete geçtiler.

Selendili gençler doğaya yem bıraktı

Selendi Ülkü Ocakları gençleri, yem bulmak için doğada oldukça zorlanan yabani hayvanlarına yönelik yaptıkları çalışmada, ilçeye bağlı Kınık Mevkiinde Çamlık alanlarda yabani hayvanlar için yem ve ekmek parçaları bıraktı. Selendi Ülkü Ocakları Başkanı Tolga Gökdaş, yem bulmakta zorlanan hayvanlar için buğday, saman, mısır, ekmek ve yem gibi yiyecekleri, Selendi Ülkü Ocakları gençleri olarak hayvanların yemesi için doğaya bıraktıklarını söyledi.

Selendi’de yol açma çalışmaları sürüyor

’yı gece saatlerinden itibaren esir alan yoğun kar yağışı, Selendi ilçesinde de kendisini gösterdi. İlçenin yüksek kesimlerinde yağan yoğun kar yağışı şiddetini artırarak devam ediyor. Yüksek kesimlerde ulaşıma kapanan yollarda geceden itibaren devam eden Manisa Büyükşehir Belediyesi ve karayolları ekipleri yol açma çalışmalarını sürdürüyor.

Kapanan yollarda yoğun bir caba sarf eden Büyükşehir Belediyesi, Selendi’nin Rahmanlar ile Hacılar arası ile Tavak Omurlar arasında yolları açmaya çalışıyor. Diğer taraftan Selendi Simav Karayolunda ise karayolları ekipleri kar küreme çalışmaları yapıyor. Dün gece saatlerinde başlayan kar yağışının devam edeceği belirtildi.

Son güncelleme tarihi : 6 Ocak 2020 16:30

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da karla mücadele 7/24 devam ediyor
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x