Selimşahlar Mahallesi halı sahasına kavuşuyor

Şehzadeler Belediyesinin Selimşahlar Mahallesine yapacağı halı sahanın protokolü imzalandı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
02 Ocak 2020 - 19:31
Manisa haber | Gündem Spor | Büyükşehir haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

‘nın Şehzadeler ilçesine bağlı olan Selimşahlar Mahallesi uzun süredir bekledikleri spor tesisine kavuşacak. Selimşahlar Mahallesi’nde bulunmayan spor tesisi için vatandaşların Şehzadeler Belediyesinden bu konu hakkında yoğun bir talepleri olmuştu.

Bu vatandaşların spor tesisi taleplerini geri çevirmeyen Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Selimşahlar Mahallesi’nde bir halı saha yapma kararı aldı. Aldığı bu karar neticesinde gerekli adımları atmaya başlayan Başkan Çelik, Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici’nin de katıldığı bir toplantı düzenlendi.

Elde edilen gelirler okulun kasasına girecek

Toplantı yeni restore edilen ve vatandaşların kullanımına sunulan ve bir çok kursların açıldığı Tarihi Kurşunlu Han’da yapıldı. Yapılan görüşmeler neticesinde bir mutabakata varan yetkililer, Selimşahlar Mahallesinde bulunan okulun bahçesine halı saha yapımı için protokol imzaladılar. Yapılan protokol neticesinde Selimşahlar Mahallesindeki halı sahanın yapım işini Şehzadeler Belediyesi yapacak ve inşaatın tamamlanmasından sonra halı saha İl Milli Eğitim Müdürlüğüne devredilecek. Vatandaşlar bu spor tesisinden istedikleri gibi yararlanacak ve buradan elde edilen gelir ise okula bırakılacak.

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, törende eğitime ve spora verdikleri destekler hakkında bir konuşma yaptı. Kaymakam Çaykara ise, Şehzadeler Belediyesinin eğitime ve spora verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Turgutlu Kadın Basketbol Takımı Liderden Fark Yedi
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x