Semt Pazarında Satılan Lahana ilgi odağı oldu!

Alaşehir İlçesinde pazarda satış yapan çiftçinin getirdiği lahanalar görenler ilgi odağına döndü.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
11 Ocak 2020 - 13:58
Manisa haber | Ekonomi | Alaşehir haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Alaşehir ve Uşak’ın Eşme ilçesinde semt pazarlarında pazarcılık yapan bir çiftçi tarafından getiren devasa büyüklükte bir lahanalar görenleri şaşkına çevirdi. Latif Ağır isimli bir çiftçi tarafından pazara getirilen lahanaların büyüklüğü ve ağırlığı, semt pazarına gelen vatandaşların ilgi odağına döndü.

Semt pazarına getirilen 14 kilo ağırlığındaki lahana ilgi odağı oldu

Yetiştirdiği ürünleri doğal gübre ile yetiştiren çiftçi Ağır, Uşak’ın Eşme ilçesinde çiftçilik işiyle uğraşan, tamamen doğal yöntemlerle ürün yetiştirdiğini, ürünlerini yetiştirirken hayvan gübresi kullandığını, bu sayede bu kadar büyük ve verimli lahanalar elde ettiğini söyleyen 53 yaşındaki çiftçi Ağır, yetiştirdiği lahanaların ağırlıklarının yaklaşık olarak 5 kilo ile 15 kilo arasında değiştiğini, Alaşehir’deki semt pazarına getirdiği 14 kilo ağırlığındaki lahananın vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördüğünü söyledi. Çiftçi Ağır, kendisinin gittiği ilçelerdeki semt pazarlarında, özel müşterilerinin olduğunu, lahanalarını almak için özellikle pazara almaya geldiklerini ve yetiştirdiği devasa lahanaların ise, büyük nüfusa sahip ailelerin aldıklarını belirtti.

Atalarından ve dedelerinden kalma 50 yıllık tohumları kullandığını söyleyen Ağır, tamamen organik bir şekilde ürün yetiştirdiğini, çiğ olarak ta yenile bildiği gibi, turşu yapımında, salata yapımında, lahana sarması yapımında güvenle kullanılabilen, sağlık kaynağı bir sebze olduğunu belirtti.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Büyükşehirin Kar Ekipleri Ambulans İçin Yol Açtı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x