Sobadan sızan gaz hayattan kopardı

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde sessiz katil bir çifti daha bir birinden ayırdı. Hacıbey Mahallesinde sobadan sızan karbonmonoksit gazından zehirlenen Ali Öztürk ve Hülya Öztürk çiftine, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen, Ali Öztürk hayatını kaybetti.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
13 Ocak 2020 - 12:10
Manisa haber | Asayiş | Alaşehir haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

son zamanlarda yaşanan sobadan zehirlenme olaylarına bir yenisi de geçtiğimiz günlerde yaşandı. Sobadan sızan karbonmonoksit gazından Alaşehir ilçesine bağlı Hacıbey Mahallesinde yaşayan bir çift zehirlendi.

Hacıbey Mahallesinde yaşayan Ali Öztürk ve Hülya Öztürk çifti yatmadan önce akşam sobayı yaktılar. Sobayı yakan çift sonra uyuyakaldı. Çalıştığı işten sabah saatlerinde çıkıp eve gelen çiftin oğulları İbrahim Öztürk, defalarca zile basmasına karşın kapıyı kimse açmadı. Bunun üzerine Ali Öztürk ve Hülya Öztürk’ün cep telefonlarından arayan İbrahim Öztürk, buradan da yanıt alamadı. Sonrasında durumdan iyice meraklanınca kardeşi Mustafa Öztürk’ü aradı. Durumu kardeşine anlatan İbrahim Öztürk, hemen eve gelmesini istedi.

Kardeşler anne ve babasını hareketsiz yatarken buldu

Eve gelen kardeşler kapıyı kırarak açtı. Eve giren İbrahim Öztürk ve Mustafa Öztürk kardeşler, anne ve babasının yerde kıpırdaman yattıklarını gördüler, seslenmelerine rağmen herhangi bir cevap alamayan kardeşler, hemen 112 Acil Hattını aradı. Durumu ekiplere anlatan kardeşlerin ihbarı üzerine, olay yerine sağlık ve güvenlik ekipleri sevk edildi.Olay yerine gelen sağlık ekipleri zehirlendiğinden şüphelendikleri çifte ilk müdahalesinin ardından Alaşehir Devlet Hastanesine sevk edildi. Sobadan zehirlenen çiftten, Alaşehir Devlet Hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen Ali Öztürk, kurtarılamayarak hayata gözlerini yumdu. Diğer yandan eşi Hülya Öztürk, sağlık ekiplerinin yaptıkları müdahalelere cevap vererek yaşama tutundu. Tedavisinin ardından Hülya Öztürk taburcu edildi.

Alaşehir İlçesi Hacıbey Mahallesinde yaşanan bu üzücü olayla ilgili güvenlik güçleri inceleme ve soruşturma başlattı.

Kimler Neler Demiş?

Kırkağaç Depreminden İlk Fotoğraflar