Spil Dağı Kar Pozu Verdi

Manisa'da dün geceden itibaren başlayan kar yağışı nedeniyle, 1517 rakımlı Spil Dağı Milli Parkı eşsiz güzelliklere sahne oldu. Yer yer kar kalınlığının 1 metreyi bulduğu Spil Dağı Milli Parkına, Manisalılar ve İzmirliler akın etti.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
07 Ocak 2020 - 13:31
Manisa haber | Çevre Hava durumu

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Spil Dağı Milli Parkına yağan yoğun kar nedeniyle kar kalınlığının 1 metreyi bulması nedeniyle ulaşım zorlaştı. Jandarma ekiplerinin kötü olayları engellemek adına park çıkışlarda, kar lastiği ve zincir takmayan araçların çıkışına izin vermiyor.

Spil Dağı Milli Parkında kayak keyfi yaptılar

Dün geceden sabaha kadar ekiplerin yolu açmak için yoğun çalışları devam etmektedir. İzmir yönünden ulaşımın çok daha rahat bir şekilde yaşandığı Spil Dağı Milli Parkına, Manisa yönünden ulaşmakta sürücüler sıkıntı çekmektedir. Spil Dağı Milli Parkına ulaşan vatandaşları, Atalanı mevkisinde 1 metreyi bulan kar beklemektedir.

Kar keyfini yaşamak isteyen Manisalı ve İzmirli vatandaşlar, Spil Dağı Milli Parkında poşet, çuval ve plastikleri kızak olarak kullanarak çocukluklarına döndüler. Renkli görüntülere sahne olan kızakla kayak keyfi vatandaşlar doyasıya çıkardılar. Spil Dağı Milli Parkına çıkışları esnasında kara saplanan araçları, diğer sürücüler yardım ederek kurtardı. Geçtiğimiz günlerde Spil Dağı Milli Parkında meydana gelen, kısa süre korku ve panik yaratan 10 metre genişliğinde ve 50 metre derinliğindeki obruğun görüntüleri ise havadan drone ile çekildi. Obruğ’un çevresine yağan kar nedeniyle havadan görüntülerinde sanki uzayda oluşan kara bir delik gibi görüntülendi.

Volkan Orman’a gönderdiği fotoğraflar için teşekkür ederiz.

Son güncelleme tarihi : 7 Ocak 2020 13:31

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da İki Gündür Beşik Gibi Sallanıyor!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x