Spil Dağı’nda Bir Aile Mahsur Kaldı!

Spil Dağı’nda günlerdir yoğun bir şekilde yağan kar yağışı nedeniyle, yetkililerin uyarılarına uymayıp kar lastiği ve zincir takmayan aile mahsur kaldı. Spil Dağı’nda mahsur kalan aileyi, Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin uzun süren çalışmaları sonunda kurtardı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Spil Dağı’nda günlerdir yağan yoğun kar nedeniyle yer yer kar kalınlığı bir metreyi bulmuştu. Manisalılar ve İzmirliler akın akın Spil Dağı Milli Parkına karın keyfini çıkartmak ve fotoğraf çektirmek için gittiler. Büyükşehir Belediyesi ve jandarma tarafından vatandaşların kar lastiği ve zincirsiz olarak Spil Dağı Milli Parkına çıkmamaları konusunda bir çok kez uyarıldı. Ancak ekiplerin yaptığı bu uyarıları dikkate almayan vatandaşlar Spil Dağı’na çıkmaya devam etti.

2 gündür Spil Dağı’nda mahsur kalan aileyi kurtardılar

Kar yağışının etkisini artırdığı Spil Dağı Milli Parkı Atalanı Mevkiine çıkan Hüseyin Kiraz ve ailesinin araçlarında kar lastiği ve zincir olmayınca Spil Dağı’ndan inemedi ve mahsur kaldı. Kendilerinin uzun süren çabalarına rağmen kurtulamayınca Manisa Büyükşehir Belediyesinden yardım istediler. Bunun üzerine Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanı Kurtuluş Kuruçay ve Yol Yapım ve Onarım Dairesi Başkanlığı Sanat Yapıları Şube Müdürü Serdinç Bulut’un kurduğu bir ekiple beraber, mahsur kalan ailenin bulunduğu Atalanı Mevkiine doğru yol açma çalışmalarına başladılar. Uzun uğraşlar sonucu açılan yollarla mahsur kalan aileye ulaşan ekipler, ailenin sağlık durumlarının iyi olduğunu görünce aileyi, belediyenin arazi aracına alıp Spil Dağı Milli Parkında bulunan Atalanı Mevkiinden evlerine götürdüler.

Ailesiyle beraber mahsur kalan Hüseyin Kiraz, belediye ekiplerini karşısında görünce çok sevindi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı ‘e ve ekiplere teşekkür eden Kiraz, 2 gündür Spil Dağı Milli Parkında mahsur kaldıklarını ve kendi imkanları ile kurtulamadıklarını, bu nedenle yardım istediklerini söyledi.

Kimler Neler Demiş?

Başkanların Gündemi Perşembe Pazarı Oldu!