TOKİ Manisa’da Satıştan Çektiği Konutlar İçin Açıklama Yaptı!

Manisa'da TOKİ tarafından açık satış yöntemiyle konut satışı yapılacaktı. Bu gün ani bir kararla bu satışı iptal ederek, konutların kuralı satış yöntemi ile yapılacağını duyurdu. Günlerdir banka önünde ev hayali kurarak bekleyen vatandaşlar tarafından alınan bu karar tepkiyle karşılandı.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
08 Haziran 2020 - 03:11
Manisa haber | Ekonomi Genel Gündem | Yunusemre haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

‘da TOKİ tarafından Yunusemre ilçesinde satışa sunulan 219 konut için günlerdir açık satış yöntemiyle satış yapılacağı ve satışlarında başvuru önceliği sırasına göre yapılacağı resmi sitesinde duyurulmuştu. Manisalı vatandaşlar da bu açıklama sonrası, banka önünde başvuru sırasında öncelik almak için sıraya girmişlerdi. Bu gün TOKİ tarafından satış yönteminin değiştirildiği yönünde öncelikle Manisa Valiliği sonrasında da TOKİ’nin resmi hesaplarından duyuruldu.

Alınan bu karara banka önünde günlerdir ev hayali kurarak bekleyen vatandaşlardan tepkiler geldi.

TOKİ Manisa’da satışa sunduğu konutlar için açıklama yaptı

Manisa Yunusemre Akgedik Mahallesi 2. Etap  Projesi kapsamında Açık Satış Yöntemi ile satışa sunulan konutlar, Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında alıcı adaylarının banka şubesi önlerinde toplanması nedeniyle oluşabilecek sağlık riskine karşı satıştan çekilmiştir; bu konutlar 08.06.2020 tarihinde başvuruları alınmaya başlayarak “Kuralı Satış Yöntemi” ile satışa sunulacaktır.

İlk Manisa Valiliği duyurmuştu

Manisa Valiliği, Yunusemre ilçesinde açık satış usulüyle satılacağı belirtilen 219 TOKİ konutunun kuralı satış yöntemiyle sahiplendirileceğini bildirdi.

Valilikten yapılan açıklamada, Akgedik Mahallesi 2. etap projesi kapsamında açık satış yöntemiyle satışa sunulan 219 konutun satıştan çekildiği ifade edildi.

Açıklamada konutların satışı için 9 Haziran’da başvuruların alınmaya başlanacağı ve kuralı satış yöntemi ile satışa sunulacağı ifadelerine yer verildi.

 

Son güncelleme tarihi : 8 Haziran 2020 03:13

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
600 Yıldır Geçimlerini İlkel Çömlekçilikle Sağlıyorlar
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x