Toprağa gömülü tanktan 23 ton kaçak akaryakıt çıktı

Manisa’nın Salihli ilçesinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri tarafından ihbar üzerine bir akaryakıt istasyonuna düzenlediği operasyonda istasyon içerisinde toprağın altına gömülmüş gizli bir tank ve içerisinde 23 ton kaçak akaryakıt ele geçirildi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
04 Ocak 2020 - 13:29
Manisa haber | Asayiş Gündem | Salihli haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Emniyet Müdürlüğü il genelinde kaçakçılıkla ilgili operasyonlarına aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri Salihli’de düzenledikleri operasyonda 23 ton kaçak akaryakıt ele geçirdi.

Ekipler akaryakıt istasyonunda gizli tank buldu

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) ve Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği tarafından alınan bir ihbarı değerlendiren ekipler, İzmir-Ankara karayolu üzerinde bulunan bir akaryakıt istasyonuna operasyon gerçekleştirdi. Ekiplerin yaptığı denetimleri sonucunda istasyonun arkasına gizlenmiş halde bulunan bir tank fark etti. Durum üzerine ekipler savcılıktan arama kararı alarak akaryakıt istasyonunun arka kısmında iş makineleri ile bir kazı çalışması yaptı. Kazı çalışmasının ardından ekipler toprağın altına gizlenmiş ve üzerinde bir düzenek bulunan bir tank ve içerisinde de 23 ton kaçak akaryakıt ele geçirdi. Ele geçirilen tank ve 23 ton akaryakıta ekipler tarafından el konuldu.

Düzenlenen operasyonda A.E., M.G. ve E.Y. Salihli İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekipleri tarafından gözaltına alındı. Gözaltına alınan şahıslara, 5607 Sayılı Kanuna Muhalefet suçundan hakkında adli işlem başlatıldı. Kaçak akaryakıt yakalanan istasyon hakkında da ekipleri idari işlem uyguladı.

Salihli İlçe Emniyet Müdürü Sayım Başaran, yapılan operasyon sonucunda bir açıklama yaparak Salihli’de huzur ve güvenliği sağlanması için suç ve suçlularla etkin ve kararlı mücadelenin ekiplerimiz tarafından süreceğini kaydetti.

Son güncelleme tarihi : 4 Ocak 2020 13:30

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kamyon ile Çarpışan Otomobil Takla Attı: 3 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x