Trafik ekiplerinden sürücülere kar ve sis uyarısı

Dün gece saatlerinde başlayan kar yağışı sebebiyle İzmir-Ankara istikametinin trafik yükünü çeken D300 karayolunda yoğun kar mesaisi harcanıyor.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
06 Ocak 2020 - 17:17
Manisa haber | Çevre Hava durumu | Kula haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

‘nın Kula ilçesinde dün gece başlayan karla karışık yağmurdan sonra sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteren yoğun kar yağışı sebebiyle karayolları ekipleri aralıksız çalışmalarına devam ediyor. Yağışın şiddetini arttırmasıyla birlikte Kula sınırları içinde kalan ve İzmir-Ankara D300 karayolunu açık tutabilmek için  karayolları ekipleri özel çaba gösteriyor. Gün boyunca kar küreme ve tuzlama çalışması yapan görevliler yolda oluşacak gizli buzlanmayı önlediler. Daha önceki haberlerimizde belirttiğimiz gibi kar yağışı etkisini akşam saatlerinde daha çok hissettirecek.

Trafik ekipleri sürücüleri uyardı.

Yoğun kar yağışı sebebiyle trafik ekipleri İzmir-Ankara D300 karayolunda sürekli denetlemeler yapıyor. Ekipler durdurulan araçların şoförlerine, bilhassa Kavacık rampası ve civarında oluşacak sisli hava için ve zincir takma konusunda uyarılarda bulunuyor. Kavacık  rampasında görüş mesafesinin 20 metreye kadar düşmesi öngörülüyor. Bu sebeple yola çıkacak ziyaretçilerimiz bu konuda hassasiyet göstermelerini ve tedbirli olmalarını rica ediyoruz.

Kimler Neler Demiş?

58 Yaşında Hayatına Son Verdi!