Turgutlu Belediyesi Leylekler İçin Yuva Yaptı

Turgutlu’da bir açılışta denk geldiği Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’dan leylekler için yuva yapılmasını isteyen Selim Bugaç’ın ricası belediye ekiplerince yerine getirildi.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
17 Şubat 2020 - 15:02
Manisa haber | Çevre Genel | Turgutlu haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Turgutlu’da bir açılışta denk geldiği Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’dan leylekler için yuva yapılmasını isteyen Selim Bugaç’ın ricası belediye ekiplerince yerine getirildi.

’nın Turgutlu İlçesinde bir işletmenin açılışında karşılaştığı Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’dan leylekler için yuva yapılmasını isteyen Selim Bugaç’ın ricası Turgutlu Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince yerine getirildi. Atatürk Mahallesinde bulunan Kemal Sunal Parkında leylekler için çalıdan yuva yapılıp yaklaşık 15 metre yüksekliğinde direğin üzerine konumlandırıldı.

Leylekler için direğin üzerine yuva yapıldı

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın’a teşekkürlerini ileten Atatürk Mahallesi sakini Selim Bugaç: “ 1974-75 yılından beri bu mahallede oturmaktayım. Daha önce mahallemizde caminin üzerinde leylek yuvası vardı. Caminin üzerindeki tenekelerin değişmesi sebebiyle leylek yuvasını kaldırdılar. Ben de cuma günü başkanımızdan rica ettim. Leylekler geliyor her sene bu direğin üstünde duruyor duruyor gidiyor. Yuva yapmasını rica ettim. Başkanımız da sağolsun yuvayı yaptırdı.”dedi.

Vatandaşların istek ve önerilerini kısa sürede hayata geçirmek için çalıştıklarını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın: “ Vatandaşımızın bizden leylekler için bir yuva talebi olmuştu. Ben de Park Bahçeler Müdürlüğü ekiplerimize gerekli talimatları verdim. Kısa sürede yuvayı yaparak yerine konumlandırdılar. Ayrıca hali hazırda ilçemizde bulunan 10 adet leylek yuvasının da bakımları yapıldı. Bizlere gerek Whatsapp ihbar hattı yoluyla, gerekse sosyal medya yoluyla şikayet, istek ve öneride bulunan vatandaşlarımıza ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Onların istek ve önerileriyle şehrimizi hep birlikte güzelleştiriyoruz. Daha güzel bir Turgutlu için hep birlikte çalışmalarımız devam edecek.”dedi.

Kimler Neler Demiş?

Manisa’da 4 Aracın Karıştığı Zincirleme Kaza Meydana Geldi