Turgutlu Belediyesi Öğrencilere Yemek ve Eşya Desteğine Devam Ediyor

Turgutlu Belediyesi üniversite öğrencilerine verdiği desteklere devam ediyor. Ev kurmak isteyen öğrencilere eşya yardımı yapan ve 8 Ocaktan beridir devam eden 3.5 liraya üniversite öğrencilerine yemek desteğini sürdürüyor.

Haberin Detayı
Hasan IŞIK
hasan@manisagundemhaber.com
25 Şubat 2020 - 12:47
Manisa haber | Eğitim Ekonomi | Turgutlu haber

38 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. İzmir Ege Üniversitesi Gazetecilik ve Habercilik Bölümü Mezunu. 10 yıl boyunca çeşitli siteler geliştirdikten sonra , Manisa Gündem Haber kurulduğundan bugüne editörlük yapmaktadır.

Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın tarafından “Paylaştıkça çoğalır, paylaştıkça aile oluruz” sloganıyla 8 Ocak’ta başlatılan üniversite öğrencilerine yemek desteği saat 16.00-18.00 arasında Koza Park Kafeteryada devam ediyor. Üniversite öğrencileri öğrenci kartlarını göstererek 3.5 liraya tabldot yemek yiyebiliyorlar. Bugüne kadar yaklaşık bine yakın öğrenci bu projeden faydalandı.

Turgutlu Belediyesi olarak öğrencilerin yanında 

Turgutlu Belediyesi olarak öğrencilerin her zaman yanında olacaklarını belirten Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Yeni başlattığımız kurs ve eğitim merkezinde ortaokuldan üniversiteye kadar tüm gençlerimizin eğitimlerine yardımcı oluyoruz.

Ayrıca tercih dönemlerinde oluşturduğumuz tercih merkezi ile üniversite tercihlerinde gençlerimize destek oluyoruz. İlçemize dışarıdan gelen gençlerimizin Turgutlu’dan güzel hatıralarla ayrılması için elimizden gelen çalışmaları yapıyoruz.

Üniversite öğrencilerine yemek desteğine devam

Ev kurmak isteyen öğrencilere vatandaşlarımızın da desteğiyle eşya yardımında bulunuyoruz. Ayrıca Ocak ayının başında yaşanan ve tüm ülkemizi üzüntüye boğan bir öğrenci kardeşimizin intiharı sonrası başlattığımız üniversite öğrencilerine yemek desteğine ara vermeden devam ediyoruz.

İlçemizdeki fakülte ve yüksek okulda eğitimlerine devam eden öğrenci kardeşlerimiz hafta içi her gün saat 16.00-18.00 saatlerinde Koza Park’ta bu desteğimizden faydalanabilirler” dedi.

Kimler Neler Demiş?

Manisa’da Skunk Uyuşturucuyla Yakalanan Karı Koca Gözaltına Alındı