Turgutlu’da Çiftçilerin Yoğun Olarak Kullandığı Sulama Kanalları Temizleniyor

Turgutlu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri Turgutlu Sulama Birliği ile birlikte ilçedeki sulama kanallarını temizledi.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
01 Haziran 2020 - 13:46
Manisa haber | Çevre Genel | Turgutlu haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Tarım sezonunun başlamasıyla çiftçilerin yoğun olarak kullandığı sulama kanalları ve çevresi Fen İşleri Müdürlüğü ve Turgutlu Sulama Birliğinin ortaklaşa sürdürdüğü çalışmayla temizlendi.

Turgutlu’daki sulama kanallarının temizlenmesiyle ilgili konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Toprağımızı alın teriyle işleyen çiftçi kardeşlerimizin yoğun olarak kullandığı sulama kanallarını temizleme çalışmalarının bir kısmını Turgutlu Sulama Birliği ile işbirliği içerisinde gerçekleştirdik.

Toprağımızın zarar görmemesi ve ürünlerimizin sağlıklı bir şekilde yetiştirilmesi adına kullanılan suyun temiz olması oldukça önemli, bizler de bu bilinçle gerekli tüm çalışmaları titizlikle yürüttük. Sulama kanallarımızın temizlenmesinde emeği geçen Fen İşleri Müdürlüğü ile Sulama Birliği ekiplerimize teşekkür ediyorum. Çalışmalarımız önümüzdeki günlerde devam edecek.” dedi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Eski Tekel Depolarında 100 Bin Liralık Hırsızlık
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x