Turgutlululara Mezarlıklara Ücretsiz Ulaşım İmkanı

Kurban Bayramı dolayısıyla mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşlara yönelik Turgutlu Belediyesi ücretsiz seferler düzenleyecek. 30 Temmuz Perşembe günü (yarın) gerçekleşecek seferler 09.00-17.00 saatleri arasında yapılacak.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
29 Temmuz 2020 - 15:29
Manisa haber | Genel Politika | Turgutlu haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Turgutlu Belediyesi vefat eden aile üyelerinin, yakınlarının mezarlarını ziyaret etmek isteyen vatandaşlar için mezarlıklara seferler düzenleyecek. Arefe gününde (30 Temmuz Perşembe) yapılacak seferlerin ilki sabah 09.00’da Turgutlu Belediyesi önünden başlayacak ve seferler 17.00’a kadar düzenli aralıklarla devam edecek. Turgutlu ve Irlamaz Mezarlıklarına düzenlenecek seferlerle Turgutlululara ücretsiz olarak mezarlıklara ulaşım imkanı sağlanmış olacak.

Pandemi sebebiyle halk sağlığının korunması amacıyla servis araçları yüzde 50 kapasiteyle seferlerini gerçekleştirecek, seferler sırasında vatandaşların sosyal mesafe, maske kullanımı ve hijyen kurallarına uymaları noktalarında gerekli uyarı ve çalışmalar da yapılacak.

Kurban Bayramı vesilesiyle mezarlıklara yapılacak seferler hakkında konuşan Turgutlu Belediye Başkanı Çetin Akın, “Kurban Bayramı dolayısıyla ailesinin, yakınlarının, sevenlerinin mezarlarını ziyaret etmek isteyen hemşehrilerimiz için Turgutlu ve Irlamaz Mezarlıklarımıza ücretsiz seferler düzenleyeceğiz. Belediyemizin önünden hareket edecek servis araçlarımız ilk seferlerine yarın sabah saat 09.00’da başlayacak ve seferlerimiz 17.00’a kadar düzenli aralıklarla sürecek. Mezarlık ziyaretlerini gerçekleştirecek tüm vatandaşlarımızı yarın belediyemizin önüne bekliyoruz” dedi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da 3 İlçeyi Bir Birine Bağlayan Yolda Sathi Kaplama Çalışmasını Tamamladı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x