Türkiye’de ilk defa Manisa’da Ormanlar İHA’ları Konuçlanacak

İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince Gördes ziyaretinde yaptığı açıklamada, bu yıl ilk kez Akhisar ilçesinde konuşlanacak olan İHA’larla Antalya’dan, Çanakkale’ye kadar 3 buçuk milyon hektarlık alanın sürekli gözetleneceğini bildirdi.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
28 Haziran 2020 - 15:48
Manisa haber | Çevre Ekonomi Genel | Akhisar haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

İzmir Orman Bölge Müdürü Zafer Derince ve İzmir Orman Yangınla Mücadele Şube Müdürü Fikret Hüryaşar’ı Gördes Orman Müdürü Necmi Topal ve işletme şefleri, ilçe orman helikopter pistinde karşıladı.

‘daki Orman iha’ları ile 3 buçuk milyon hektarlık alanın sürekli gözetlenecek

Ziyaretiyle ilgili açıklamalarda bulunan İzmir Bölge Müdürü Derince, “Bizim en sınır noktalarımızdan biri olan Gördes Orman İşletme Müdürülüğümüze bugün ziyarette bulunduk. Ziyaret amacımız hem burada çalışan arkadaşlarımızı yerinde görmek hem de yangın ekiplerimizi ziyaret etmek onlara moral ve motivasyon vermek amaçlı yerinde incelemelerde bulunacağız.

“Ormanlarımız 24 saat süreyle sürekli olarak gözetleniyor”

Ayrıca hatalı, eksik, kusur ne varsa onları görmek önlem almak maksadıyla ziyaret ettik. Bölge müdürlüğümüze bağlı 9 tane işletmemiz var. Her işletme müdürlüğümüzü fırsat buldukça denetlemeye çıkacağız. Yaz sezonunda özellikle yangına dönük olarak bir yangın ekiplerimiz aktif hale geliyor. Bizim orman bölge müdürlüğümüze bağlı 66 tane yangın gözetleme kulemiz var. Bunların hepsi 7/24 esasına göre çalışıyorlar. Ormanlarımız 24 saat süreyle sürekli olarak gözetleniyor.

“Türkiye’nin her yerine hizmet verecek”

Bu yıl ilk defa Türkiye’de Akhisar ilçesinde konuçlanacak İHA’larla ormanlarımız yaklaşık 3 buçuk milyon hektarlık alan Antalya’dan Çanakkale’ye kadar sahil bandına kadar gözetlenecek. Bunun dışında yangın helikopterlerimiz 1 Temmuz 2020 itibarı ile Bölge müdürlüğümüze bağlı Türkiye genelinde 26 adet bölge müdürlüğümüz de 4 adet yangın söndürme helikopterleri hizmet verecek. Ayrıca bu yıl AMFİBİ uçak kiraladık. Sezon boyunca Türkiye’nin her yerine hizmet verecek.” dedi.

Derince, denetlemelerinden sonra helikopterle Gördes ilçesinden ayrıldı.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kamyon ile Çarpışan Otomobil Takla Attı: 3 Yaralı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x