Vali Deniz, Konteyner Evlerde İncelemelerde Bulundu

Manisa Valisi Ahmet Deniz, günlerdir artçı depremlerle sarsılan Kırkağaç İlçesinin Karakurt Mahallesinde kurulan konteyner evlerinde ve deprem bölgesinde incelemelerde bulundu. Vali Ahmet Deniz, çadır kurulan bölgede ve kahvehanede vatandaşlarla bir araya gelerek sohbet etti.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
09 Şubat 2020 - 22:34
Manisa haber | Çevre Ekonomi | Kırkağaç haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Kırkağaç Karakurt Mahallesinde deprem sonrası yapılan çalışmaları inceleyen ve çadırları ziyaret eden Vali , Milletvekili Uğur Aydemir, Kaymakam Murat Büyükköse, Belediye Başkanı Yaşar Gedüz ve yetkililer eşliğinde mahallede bulunan bir kahvehanede vatandaşlarla da bir araya geldi. Mahalle sakinleri ile sohbet eden, istek ve taleplerini dinleyen Vali Deniz, depremin ilk gününden itibaren devletin tüm imkanları ile birlikte vatandaşların yanında olduğunu söyledi.

“Sizlerin yüzü gülecek ki bizim yüzümüz gülsün”

Manisa Milletvekili Uğur Aydemir de depremin yaralarını sarmak için devletin tüm kurumlarının özveriyle çalıştığını belirterek, “Her şeyden önce Akhisarlı bir vatandaş olarak depremin ilk gününden itibaren yanımızda olan valimiz ve kurum müdürlerimize teşekkür ediyoruz” dedi. Karakurt Mahalle sakinlerinin de yanlarında olan yetkililere teşekkür ettiği ziyarette Vali Deniz, “İyi günde kötü günde hep beraberiz. Sizlere hizmet etmek bizim görevimiz. Sizlerin yüzü gülecek ki bizim yüzümüz gülsün” dedi.

Evlerinde hasar olan vatandaşların geçici barınma, yemek ve ısınma dahil tüm ihtiyaçlarının valilik koordinesinde ilgili kurumlar tarafından karşılandığını da söyleyen Vali Deniz, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti büyük bir devlet. Milletçe bir ve beraber olduğumuz müddetçe aşamayacağımız sorun yok” diye konuştu.

Konteyner evlerde kalmak istemeyen vatandaşlara da kira yardımı yapılacak

Vali Ahmet Deniz, deprem sebebiyle evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Kırkağaç Karakurt Mahallesinde kurulmaya başlanan konteyner evlerde de incelmelerde bulundu.

Vali Ahmet Deniz, Kırkağaç Kaymakamı Murat Büyükköse ve yetkililer eşliğinde depremde evi hasar gören vatandaşlar için kurulan konteyner evlerde de incelemelerde bulundu. Kısa bir sürede tamamlanarak vatandaşlara teslim edilecek olan konteynerlerde kalmak istemeyen vatandaşlara da kira yardımı yapılacağını belirten Vali Deniz, incelemenin ardından çadırda kalan vatandaşları ziyaret etti. Vatandaşlarla sohbet eden Vali Deniz, en ufak sıkıntılarında ilçe kaymakamı ve kendisine ulaşabileceklerini belirtti. Çocuklarla da yakından ilgilenen Vali Deniz çocuklara, derslerine çok çalışarak, bol bol kitap okumaları tavsiyesinde bulunarak, “Çalışırsanız başaramayacağınız bir şey yok” dedi.

Kimler Neler Demiş?

Manisa’da Koah Hastası Vatandaş İntihar Etmek İstedi