Vestel’den Led Tv Çalıp Satan Şahıslar Kıskıvrak Yakalandı!

Manisa’da piyasa değeri 1 milyon lirayı bulan 580 adet televizyonu sevk edildiği mağazaya götürmeyip kaçıran ve daha sonrasından İstanbul İzmir ve Turgutlu’da satan 2 şahıs ve yardım eden 6 şahıs yakalandı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
05 Nisan 2020 - 16:28
Manisa haber | Asayiş Genel

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Olay, Manisa’nın Yunusemre ilçesinde bulunan Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde meydana geldi.

Led tv’ler İstanbul’daki mağazaya ulaşmayınca hırsızlık ortaya çıktı

Edinilen bilgiye göre, Manisa Organize Sanayi Bölgesinde Elektronik eşya üreten Vestel Fabrikasından mağazalara gönderilmek üzere 580 adet Led Tv 45 ACU 603 plakalı tıra yüklendi. Yüklenen 580 adet Led Tv’leri gitmesi gereken İstanbul’daki mağazaya ulaşmadığının anlaşılması üzerine durum Manisa İl Emniyet Müdürlüğüne haber verildi.

Led Tv’lerin İzmir İstanbul ve Turgutlu’da satıldığını belirledi

Alınan ihbar üzerine harekete geçen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliğine ekipleri, yaptıkları detaylı incelemeler ve takip sonrasında, Manisa’dan çalınan 580 adet Led Tv’lerin İzmir İstanbul ve Turgutlu’da satıldığını belirledi.

Led Tv’lerin satıldığı yerleri ve şahısları tespit eden Yankesicilik ve Dolandırıcılık ekipleri, şahısları yakalamak için eş zamanlı operasyon düzenledi.

Televizyonların yüklendiği tırın sahibi, sürücüsü gözaltına aldı

Harekete geçen Manisa İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Şube Yankesicilik ve Dolandırıcılık ekipleri, televizyonların yüklendiği 45 ACU 603 plakalı tırın tescil sahibi Mehmet B., araç sürücüsü Mehmet Ali G. ve Hakan B.’yi yakalayarak gözaltına aldı.

Tırı fabrika çıkışında başka bir şahsa teslim ettiler

Şahısların yapılan sorgulamalarında aracı fabrika çıkışında başka bir şahsa teslim ettikleri ortaya çıktı. Çalışmayı genişleten ekipler, televizyonların bir kısmının da İzmir’de olduğunu tespit etti. İzmir İl Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa iki adrese düzenlenen operasyonda televizyonların bir kısmı ele geçirilirken, Emrah A. ve Mehmet Emin B. gözaltına alındı.

İzmir, İstanbui ve Manisa’nın Turgulu İlçesinde operasyon düzenledi

İzmir’de düzenlenen operasyona eş zamanlı olarak Manisa’nın Turgutlu ilçesinde de operasyon düzenleyen ekipler, fabrikadan yüklenerek getirildiği tespit edilen televizyonların bir kısmını da burada ele geçirdi. Turgutlu’daki operasyonda da Uğur A. gözaltına alındı.

Televizyonların bir kısmının İstanbul’a gönderildiğinin tespit edilmesi üzerine harekete geçen ekipler, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğüne bilgi verdi. İstanbul’un Sultangazi ilçesindeki depoya düzenlenen baskınla televizyonlar ele geçirildi.

Gözaltına alınan 6 kişi ifadeleri alınmasının ardından Mahkemeye sevk edildiler.

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin başarılı çalışmaları sonucu 509 televizyon farklı illerdeki depolarda ele geçirilerek emniyete getirildi. Operasyonda gözaltına alınan Mehmet B. ve Hakan B. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, olayla ilgili gözaltına alınan 3 şüpheli ise mahkemeye sevk edildi.

Haber: Serkan Özcan – İHA

İlgili haber Korona Virüsten Türkiye'de Hayatını Kaybeden ve Vaka Sayıları Açıklandı!

İlgili haber Kula’da Özel Araçların Manisa'ya Giriş ve Çıkışları Durduruldu

İlgili haber Manisa'da Yeni Doğum Yapan Kediye Köpeğini Saldırttı

Son güncelleme tarihi : 6 Nisan 2020 00:57

3 1 vote
Haberi Puanla
2 Yorum
Önce eskiler
Önce yeniler En popüler yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Turgutlu teksas gibi. Qbütün gayrimeşru insanlar orada toplanmış.

Teknoloji devrinde bir teknoloji devinin ürünlerini çalmak ve yakalanamayacağını düşünmek… Valla bravo bu kadar salağına daha önce rastlamamıştım….

Manisa’da Mazot Tankı Patladı: 5 Ev ve 3 Otomobil Yandı, 4 Kişi Yaralandı!