Yaylada 4 Gün Kurtarılmayı Beklediler!

Salihli ilçesinde hayvancılık işi ile uğraşan 6 kişi, yaylada mahsur kaldı. Etkili olan kar yağışı dolayısıyla yayla yollarının kapanması nedeniyle 4 gün boyunca yaylada mahsur kalan 6 kişi, Salihli Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü ekiplerinin 2 günlük süren uzun çalışmaları neticesinde mahsur kaldıkları yayladan kurtarıldı.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
11 Ocak 2020 - 15:23
Manisa haber | Gündem | Salihli haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

ve ilçelerinin özellikle yüksek kesimlerinde ekili olan yoğun kar yağışı nedeniyle, bir çok mahalle ve köy yolları ulaşıma kapandı. Kar yağışının üzerinden 4 gün geçmesine rağmen halen arazi yolları kapalı olan köy ve yayla yolları bulunmakta. Karla mücadele ekiplerinin günlerdir aralıksız olarak çalışmalarını yapmak ve bu kapanan yolları tekrar ulaşıma açmaktadır. Manisa Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanılığına bağlı ekipler ve ilçe belediyelerinin Kırsal Hizmetler ekipleri yoğun mesai çalışmalarıyla arazi yolların açma ve mahsur kalan vatandaşlara ulaşma çalışmalarını 7/24 yürütmektedir.

Yaylada mahsur kalanlara 2 günlük çalışmayla ulaşıldı

Salihli İlçesini de etkisi altına alan kar yağışı nedeniyle, ilçeye bağlı olan Bahçecik ve Şirinyer Mahallesi Kısık Yaylası’nda, arazi yolları kapandı. Hayvancılık işi ile uğraşan 6 vatandaş yağan kardan sonra, kendi imkanları ile kurtulamadı. 4 gündür yaylada mahsur kalan 6 vatandaş, Salihli Belediyesi ekiplerinden yardım istemek zorunda kaldı. Yardım çağrılarına duyarsız kalmayan Salihli Belediye Başkanı Zeki Kayda, Kırsal Hizmetler Müdürlüğüne bağlı karla mücadele ekiplerini ve iş makinelerini bu bölgeye yönlendirdi. Ekipler zorlu arazi koşullarında yürüttüğü 2 günlük uzun çalışmalar sonunda, 4 gündür yaylada mahsur kalan 6 vatandaşa ulaşmayı başardılar. Gece ve gündüz devam eden çalışmaları yerinde görmek için, gece yürütülen çalışmalara katılan Kırsal Hizmetler Müdürü Serkan Sözer, 2 günlük uzun süren çalışmalar sonunda, 4 gündür mahsur kaldıkları yayladan kurtulan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

Salihli belediye Başkanı Zeki Kayda, kar yağışı nedeniyle bir açıklama yaptı. Yaptığı açıklamada, ekiplerin gece gündüz çalıştıklarını, vatandaşların herhangi bir olumsuzluk yaşamaması için ellerinden gelen bütün imkanları seferber ettiklerini söyledi.

Son güncelleme tarihi : 11 Ocak 2020 15:37

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’ya Meteorolojiden Yağış Uyarısı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x