Yıllardır Kar Görmeyen Çocuklar Kar İle Buluştu!

Manisa'nın Akhisar İlçesi kent merkezine yıllardır yağmayan kar nedeniyle, Akhisarlı çocuklar karın nasıl bir şey olduğunu unuttu. Bunun üzerine Akhisar Belediyesi tarafından kent merkezinde bir etkinlik düzenlendi. Akhisar'ın yüksek kesimlerinden toplanan kar, kent merkezine getirildi. Çocuklar doyasıya kartopu oynayıp kardan adam yaptılar.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
13 Ocak 2020 - 01:21
Manisa haber | Gündem | Akhisar haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Akhisar Belediyesi tarafından çocukları mutlu eden büyük bir jest yapıldı. Yıllardır kent merkezinde kar yağışı olmadığından dolayı, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, çocukları karla buluşturdu. Düzenlenen etkinliğe 5 bin Akhisarlı vatandaş katıldı.

Gidemeyen çocukların ayağına kar getirdi

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’nun talimatıyla, Belediye binasının yanıda bulunan otoparka kentin yüksek kesimlerinde etkili bir şekilde yağan kardan toplanan 4 kamyon karı buraya getirtti. 5 bin kişinin katılımıyla bir etkinlik yapıldı. Uzun yıllardır kar yağmayan kent merkezine getirilen kar büyük bir heyecan yarattı. Karın etkinlik alanına dökülmesiyle birlikte çocuklar kartopu oynamaya, kardan adam yapmaya başladı. Belediyenin kurduğu platform üzerinde de, etkinliğe katılanların üzerine suni kar püskürtüldü. Çocuklara kar yağışı altında kartopu oynama olanağı bu şekilde yaratılmış oldu.

Etkinliğe katılan aileler ise, yıllardır kar yağmayan kent merkezinde yapılan bu etkinliği güzel bulduklarını, çocuklarının doyasıya eğlendiklerini, bazı çocukların ilk defa karla bu sayede tanıştığını, Akhisar’da böylesi etkinliklerin ve organizasyonların devamlı yapılması gerektiği ve Başkan Besim Dutlulu’ya teşekkür ettiklerini söylediler.

Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu etkinlik sonrası yaptığı açıklamada, kente uzun süredir kar yağmadığını, yüksek kesimlere gidemeyenlerin ayağına kar getirtiklerini, bazı çocukların karla hiç tanışmadığını, tatil günlerinde böyle bir etkinlik yaparak, onları karla buluşturup doyasıya eğlenmelerini sağladıklarını, çocukların yüzlerinin gülmesi, mutlu olması hizmet anlayışları olduğunu, düzenlenen etkinlikte emeği geçen ve katılan ailelere teşekkür ettiğini belirtti.

Kimler Neler Demiş?

Manisa’da Yürekleri Ağza Getiren Bir Kaza Yaşandı!