Yunusemre Belediyesi Kurban Kesim Yerlerini Açıkladı!

Yunusemre Belediyesi, Kurban Bayramı’nda vatandaşların herhangi bir mağduriyet yaşamaması için çalışmalarını tamamladı. İlçede kurban kesim noktaları belirlenirken; bu noktalarda kurban kesecek vatandaşların askı, su ve poşet gibi ihtiyaçlarını Yunusemre Belediyesi karşılayacak.

Haberin Detayı
Kemal Çetin
kemal@manisagundemhaber.com
29 Temmuz 2020 - 15:42
Manisa haber | Genel | Yunusemre haber

36 Yaşında , Manisa Gündem Haber Editörü. Ankara Orta Doğu Teknik Üniversitesi Görsel Sanatlar Bölümü Mezunu. 2 yıl boyunca çeşitli görsel ve yazılı basın işinde çalıştıktan sonra, 2 Senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmaktadır.

Yunusemre Belediyesi Kurban Bayramı öncesinde vatandaşların herhangi bir sorun yaşamaması amacıyla çalışmalarını tamamladı.

Tüm dünyayı etkisi altına alan virüs pandemisi dolayısıyla açıklanan tüm önlemler alınırken; ilçede kurban ibadetini yerine getirmek isteyen vatandaşlar kurbanlarını Laleli Pazaryeri, İtfaiye Dairesi Başkanlığının Bahçesi, Karaköy Pazaryeri ve Horozköy Yeni Pazaryeri’nde kesecek.

Vatandaşların kesim noktalarında askı, su ve poşet gibi ihtiyaçları belediye ekipleri tarafından karşılanacak. Kesim noktalarının dışındaki sokaklarda, meydanlarda, caddelerde, parklarda ve kamuya ait olan yerlerde kurban kesimi yapan kişilere kaymakamlık bünyesinde oluşturulan komisyon tarafından cezai işlem uygulanacak.

Alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar için 29 Temmuz Çarşamba Muradiye’de Tuhafiye Pazarı, Arife günü Horozköy Pazar Yeri’nde pazar kurulacak.

Bayram öncesi ibadethanelerde de Temizlik ve Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından dezenfekte ve temizleme çalışmaları yapıldı.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Kırtık Mezarlığına Kurban Bayramında Ücretsiz Servis
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x