Yunusemre İlçesindeki Kentsel Dönüşüm Çalışmaları Görüşüldü

Bakan Murat Kurum Yunusemre ilçesindeki kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinirken, Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi tarafından Yunus Emre Kültür Parkı tanıtıldı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Yunusemre ilçesi kentsel dönüşüme hazırlanıyor

Kentsel dönüşüm kapsamında Yunusemre ilçesindeki kentsel dönüşüm çalışmalarına da değinen Bakan Kurum, “Yunusemre ilçemizde de iki alanımız var. Bu iki alanda Yunusemre Belediyemiz ile birlikte Lalapaşa ve Mutlu mahalleleri olmak üzere etrafındaki 11 hektarlık alanda 462 bağımsız bölüm bulunuyor.

Laleli ve Mesir mahallelerinde kentsel dönüşüm planlama süreci devam ediyor

Bu bağımsız bölümlerin bulunduğu alanda da kentsel dönüşüm sürecini yürütüyor olacağız. Yine Yunusemre ilçemizde Laleli ve Mesir mahallelerinde 70 hektarlık alanda 6306 Sayılı Kanun kapsamında planlama sürecini Yunusemre Belediyemiz ile birlikte yürüteceğiz. Bu çerçevede vatandaşlarımızla görüşmek suretiyle onlara imar planlarını hazırlayıp dönüşüm süreçlerinin önünü açmış olacağız. Soma bizim çok önemsediğimiz bir şehrimiz. Alın terinin örnek şehirlerinden bir tanesi.

Bu şehrimizde de Soma Çarşı Cami sokak sağlıklaştırma projesini yürütüyoruz. Bu çerçevede belediyemize hem hibe hem de kredi desteği vereceğiz” diyerek, genelinde yapılması planlanan projeleri sıraladı.

Çevre Şehircilik Bakanı  Murat Kurum ve yanındaki heyete Yunusemre Belediye Başkanı Mehmet Çerçi , Yunus Emre Kültür Parkını tanıttı. İrfan Meclisi, Türk İslam Santları Atölyesi, Anadolu Kadın Kıyafetleri Müzesi, Misafirhane ve sosyal donatı alanlarından oluşan proje kente vizyon katacak.

İlgili haber Bakan Kurum Şehzadeler'e Kentsel Dönüşüm ve 600 Konut Müjdesi Verdi

İlgili haber Manisa'da Ulu Cami Çevresine Millet Bahçesi Yapılacak

Son güncelleme tarihi : 8 Haziran 2020 21:26

5 1 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Yunusemre’de Belediyesporlu Sporcular 9 Branşta Faaliyetleri Start Verdi
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x