Yunusemreli üreticilere büyük destek!

Yunusmre Beldiyesi yeni yılın ilk Belediye Meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda Yunusemreli üreticileri sevindirecek bir karar da alındı.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
08 Ocak 2020 - 13:55
Manisa haber | Çevre Ekonomi | Yunusemre haber

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Yeniyılın ilk toplantısı Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi başkanlığında, Meclis üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Meclis toplantısında 22 maddenin görüşülmesi gerçekleştirildi. Başkan Çerçi, Meclis üyelerine yaptığı konuşmada yeni yıllarını kutladı. Yaptığı konuşmada, Yunusemre İlçesinde büyük projeleri hayata geçireceklerini belirterek, herkese iyi ve güzel bir geçirmelerini temenni ettiğini dile getirdi.

Üreticilere Kırsal Kalkınma Merkezi yapılacak

Yunusemre Belediyesi olarak Zafer Kalkınma Ajansından bir hibe desteğinin alındığı ve bu desteğinde, Yunusemre Kırsal Kalkınma Merkezi Projesi olan projede kullanılacağını belirten Başkan Yardımcısı Mustafa Irmak, Pelitalan Mahallesinde sulama barajının olduğu için sebze üretiminde artış yaşandığını belirtti. Yaşanan bu artıştan dolayı,  depolama alanında sıkıntılar yaşandığını, 10 bin metrekare hazinden tahsisli arazide, soğuk hava deposu, bal dolum merkezi, antep fıstığı işleme tesisi, un değirmeni, kantar,yükleme rampaları, çiftçi eğitim merkezi, satış ofisleri ve çevre düzenlemesi için 2 milyon 406 bin T’ye ihtiyaçları olduğunu belirtti. Hibe desteğinden 2 milyon Tl’sini alacaklarını geri kalan kısmının ise belediye tarafından karşılanacağını ve bu sayede üreticilerimize Pelitalan Mahallesinde büyük destek sağlayacaklarını söyledi.

Başkan Çerçi, yapılan bu bilgilendirmeden sonra yaptığı konuşmada, Yuntdağı’nda bulunan üreticilerimizi geliştirmek için ellerinden gelen bütün desteği vereceklerini söyledi.

Son güncelleme tarihi : 8 Ocak 2020 13:55

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Muradiye Mahallesi’nde Yol Düzenleme Çalışmalarına Başlandı
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x