Alaşehir’de 305 Açık Öğretim Öğrenicisi Mezun Oldu

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde açık öğretim okullarından mezun olan 305 öğrenci diplomalarını aldı.

Haberin Detayı
Gaye KÖK
gaye@manisagundemhaber.com
07 Temmuz 2021 - 13:13
Manisa haber | Eğitim Politika | Alaşehir haber

32 yaşında, Manisa Celal Bayar Üniversitesi Gazetecilik Bölümü mezunu. 3 Yıldır çeşitli sitelerde editörlük yaptıktan sonra , 1 senedir Manisa Gündem Haber Editör ekibinde.

Manisa’nın Alaşehir ilçesinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce yürütülen açık ortaokul ve açık lise işlemleri korona virüs salgını sürecinde internet üzerinden gerçekleşti. Salgın sürecinde sınavlara internet üzerinden giren 305 öğrenci mezun olarak diplomalarını aldı.

Yürütülen çalışmalar hakkında bilgi veren Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürü Süleyman Ölmez, “Alaşehir Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü’nce Açık Öğretim okulları iş ve işlemleri yürütülmektedir. İlçemiz genelinde yaklaşık 3 binin üzerinde öğrencinin açık öğretim okullarına kaydı bulunmaktadır.

Yaklaşık bir buçuk yılı kapsamayan Covıd-19 salgın döneminde, ilçemizde açık öğretim kurumları sınavları çevrimiçi olarak gerçekleştirilmiştir. 3 dönem gerçekleştirilen açık öğretim kurumları sınavlarında 65 açık ortaokuldan, 240 açık liseden olmak üzere toplam 305 öğrenci mezun olarak müdürlüğümüzden diplomalarını almaya hak kazandılar. Alaşehir genelinde eğitimine ara vermiş bütün vatandaşlarımızı açık öğretime kayıt olmaları için halk eğitimi merkezine başvuruda bulunmalarını istiyoruz” dedi.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
TAİDEP Kapsamında Manisa’dan 3 Proje Destek Alacak
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x