Annesini Bıçaklayarak Öldüren Şizofreni Hastası Evlat Manisa’da Tedavi Görmüş!

Antalya'nın Manavgat ilçesinde, oğlu tarafından bıçaklanarak öldürülen kadının cenazesi eşine teslim edildi. Annesini bıçaklayarak öldüren B.A'nın 2016 yılından beri tedavisinin sürdüğü Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde de iki yıl önce bir ay yattığı belirtildi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
02 Mart 2021 - 17:11
Manisa haber | Asayiş Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Olay, Manavgat ilçesinde akşam saatlerinde meydana geldi.

Şizofreni hastası oğlu tarafından boğazından bıçaklanarak öldürüldü

Edinilen bilgiye göre, Ilıca Kumköy yolu üzerindeki kendilerine ait manavda annesi Sultan Aktürk’le (66) tartışan şizofreni hastası B.A. (26), annesini boğazından bıçakladı. Kanlar içinde yere yığılan talihsiz kadın hayatını kaybederken, alışveriş için ilçe merkezine giden baba Arif Aktürk olayın hemen sonrasında işyerine geldi.

Eşini kanlar içinde yerde, oğlunu ise elinde bıçakla bulan baba, oğlunun kaçmasına izin vermedi. Kaçmaya çalışan B.A., babası ile boğuşurken yere düşüp yüzünü çarptı.

İhbar üzerine olay yerine jandarma ve sağlık ekipleri yönlendirildi. Sultan Aktürk’ün hayatını kaybettiğini belirleyen sağlık ekipleri tarafından ilk müdahalesi yapılan katil zanlısı B.A. hastaneye kaldırıldı. 2 kız, 2 erkek olmak üzere 4 çocuk annesi olan Sultan Aktürk’ün cenazesi ise, cumhuriyet savcısının incelemesinin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

15 Temmuz darbe girişimi öncesinde herhangi bir rahatsızlığı yoktu

B.A.’nın 15 Temmuz darbe girişimi öncesinde herhangi bir rahatsızlığının olmadığı, o geceden sonra “Beni takip ediyorlar, beni alacaklar” gibi söylemlerde bulunmaya başladığı, bir süre tedavi gördüğü öğrenildi. 2 aydır tedaviyi ve ilaç kullanmayı bırakan B.A.’yı ailesinin evlendirmek için hazırlık yaptığı da öğrenildi.

 Şizofreni hastası zanlıyı, babası yakalamış

Antalya’da annesini bıçaklayarak öldürdükten sonra kaçmaya çalışan şizofren genç, babası tarafından yakalanarak jandarmaya teslim edildi.

Baba Arif A’nın da oğluyla boğuşması sırasında sağ elinden bıçakla yara aldığı ve eline 3 dikiş atıldığı görüldü.

Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde tedavi görmüş

Şizofreni tanısı bulunduğu bildirilen B.A’nın 2016 yılından beri tedavisinin sürdüğü Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde de iki yıl önce bir ay yattığı belirtildi.
Zanlının 2016 yılında boşandığı eşinin de çocuğuyla birlikte yurt dışında yaşadığı öğrenildi.
Ailenin, uzun yıllardır Manavgat’taki marketi birlikte işlettikleri belirtildi.

Oğlu tarafından bıçaklanarak öldürülen kadının cenazesi eşine teslim edildi

Ilıca Mahallesi Kumköy Caddesi’nde market işleten oğlu B.A. (26) tarafından iş yerinde bıçaklanarak öldürülen Sultan A’nın (66) cenazesi, Antalya Adli Tıp Kurumu morgundan eşi Arif A. tarafından alındı.
Arif A’nın oldukça üzgün olduğu görüldü.
Cenazenin, Manavgat Ilıca Mahallesi’nde toprağa verileceği öğrenildi.

Annesini Bıçaklayarak Öldüren Şizofreni Hastası Evlat Manisa’da Tedavi Görmüş! Annesini Bıçaklayarak Öldüren Şizofreni Hastası Evlat Manisa’da Tedavi Görmüş! Annesini Bıçaklayarak Öldüren Şizofreni Hastası Evlat Manisa’da Tedavi Görmüş!

Son güncelleme tarihi : 2 Mart 2021 18:10

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Bıçakla Yaraladığı Şahsın Akrabaları Tarafından Öldürüldü!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x