Avrupa Polis Teşkilatı’ndan İnternetin Gizli Örgütü Dark Web’e Operasyon: 150 Gözaltı!

Avrupa Polis Teşkilatı (Europol) Dark Web'e yönelik gerçekleştirdiği geniş çaplı operasyonda 150 kişiyi gözaltına alırken, 26.7 milyon dolardan fazla nakit para, 230 kilogramdan fazla uyuşturucu ve 45 silah ele geçirdi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
26 Ekim 2021 - 18:52
Manisa haber | Asayiş Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Avrupa Polis Teşkilatı (Europol) Dark Web’te faaliyet gösteren suçlulara yönelik geniş çaplı operasyon düzenledi.

Operasyon kapsamında 66’i ABD’den, 49’si Almanya’dan, 25’ü İngiltere’den, 4’ü Hollanda’dan, 3’ü Fransa’dan, 2’si İsviçre’den ve 1’i Bulgaristan’dan olmak üzere 150 kişinin gözaltına alındığı bildirildi.

Operasyonda 26.7 milyon dolardan fazla paranın yanı sıra 230 kilogramdan fazla uyuşturucu ve 45 silah ele geçirdiği aktarıldı.

Europol, Ocak ayında Dark Web’in en büyük pazarı Dark Market’i çökertmişti.

Dark Web, internetin normal web tarayıcıları veya arama motorları tarafından erişilemeyen kısımlarını tanımlayan bir terim olarak kullanılıyor.

Kullanıcıların kimliklerini ve konumlarını gizleyebilmeleri nedeniyle Dark Web, genellikle insan tacirleri, uyuşturucu kartelleri, çocuk pornosu üreticileri ve çalıntı mal satanlar tarafından kullanılıyor.

Son güncelleme tarihi : 26 Ekim 2021 21:45

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Sıçrayan Kıvılcımları Evi Yaktı!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x