Bakan Koca 3 Milyon Doz Korona Virüs Aşısının İllere Göre Dağılımını Açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından Türkiye'ye gelen 3 milyon doz korona virüs aşısının illere göre dağılımın yapıldığı bir paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımda Manisa iline 19 bin 646 aşı gönderilirken, en fazla aşı iste 224 bin 472 aşıyla İstanbul iline gönderildi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
23 Ocak 2021 - 23:32
Manisa haber | Gündem Politika Sağlık

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Türkiye korona virüs ile uğraşırken aşılama çalışmaları da bir taraftan devam ediyor. Çin’den Türkiye’ye ilk etapta 3 milyon doz aşı getirttirildi. Getirilen aşılar ilk önce sağlık çalışanlarına ve sırasıyla yaşlı vatandaşlara uygulanmaya başlandı.

Getirilen 3 milyon doz aşının hangi şehire ne kadar gönderildiği merak konusu olmuştu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından bu konuya açıklık getirerek bir paylaşımda bulundu. Yaptığı paylaşımda Türkiye haritası üzerinde hangi şehre ne kadar aşı gönderildiği açıklandı. Manisa iline 19 bin 646 aşı gönderilirken, en fazla aşı iste 224 bin 472 aşıyla İstanbul iline gönderildi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım;

1.200.000’den fazla kişi şu ana kadar aşı oldu. Türkiye’de iller bazında aşı dağılımını görebilirsiniz. Pazartesi gününden itibaren bunu canlı olarak takip edebileceksiniz. En çok sağlık çalışanımızın bulunduğu İstanbul’da 224.000’den fazla kişi aşı oldu.

Bakan Koca 3 Milyon Doz Korona Virüs Aşısının İllere Göre Dağılımını Açıkladı!

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başkan Ergün’den Bakan Kasapoğlu’na Teşekkür Ziyareti
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x