Başkan İnal Meslek Tanıtım Günleri Kapsamında Öğrencilerle Bir Araya Geldi!

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, Meslek Tanıtım Günleri kapsamında öğrencilerle bir araya gelerek, itfaiyecilik mesleğini anlattı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
21 Ekim 2021 - 11:09
Manisa haber | Eğitim Politika

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, Meslek Tanıtım Günleri etkinliğine katıldı. Öğrencilere meslek tanıma konusunda farkındalık kazandırmak ve öğrencilerin meslek tercihlerinde bilinçli davranmasını sağlamak amacıyla düzenlenen Meslek Tanıtım Günleri’nde itfaiyeciliği anlatan Daire Başkanı Gürhan İnal, mesleğin güzel ve zorlu yanlarını samimi bir şekilde öğrencilerle paylaşarak, hayat kurtarmanın ve insan hayatına dokunmanın paha biçilemez bir duygu olduğunu ifade etti.

Öğrencilerle buluşmasında Gönüllü İtfaiyecilik konusuna da değinen İnal, Manisalıların bu konuya olumlu yaklaşmasının kendilerini mutlu ettiğini söyledi. Afet durumları, yangın, trafik kazası gibi olaylara müdahale ettiklerini, aynı zamanda arama kurtarma çalışmalarına da katıldıklarını belirten İnal, insan eliyle yaşanan olumsuzlukların tedbirler ve dikkatle en aza indirgenebileceğini dile getirdi. Meslek Tanıtım Günleri, İnal’ın konuşmasının ardından öğrencilerden gelen soruların cevaplandırılması ile son bulurken, okul yönetimi, katkıları nedeniyle İnal’a teşekkürlerini sunarak, çiçek takdim etti.

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisalı Çocuklar Kumbarayı Dolduracak, Gıdayı ve Yeşili Koruyacak
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x