Bitlisin Tatvan İlçesinde Askeri Helikopter Düştü: 9 Şehit, 4 Yaralı!

Bitlis’in Tatvan ilçesinde askeri bir helikopterin düştüğü belirtildi.

Haberin Detayı
Furkan Özer
furkan@manisagundemhaber.com
04 Mart 2021 - 18:59
Manisa haber | Asayiş Ulusal

29 yaşında, Manisa Gündem Haber Editörü, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi Mezunu. 1.5 senedir Manisa Gündem Haber'de editörlük yapmakta.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “Bingöl’den Tatvan’a gitmek üzere bugün saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetleri Komutanlığımıza ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiştir.” bilgisi verildi.


Bölgede arama çalışmalarının hemen başlatıldığı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bölgede İHA, CN-235 uçağı ve bir helikopter ile arama çalışmalarına derhal başlanmıştır. Arama çalışmaları sonucunda helikopterin kaza kırıma uğradığı tespit edilmiştir. Söz konusu elim kaza neticesinde; helikopterde bulunan kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4 kahraman silah arkadaşımızın ise yaralandığı belirlenmiştir. Yaralı personelimizin hastaneye sevk edilmelerine yönelik çalışmalar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz.”

8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş şehit oldu

Bitlis’te düşen helikopterde şehit olanlardan birinin Elazığ 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş olduğu öğrenildi.

Bitlisin Tatvan İlçesinde Askeri Helikopter Düştü: 9 Şehit, 4 Yaralı!

Bitlisin Tatvan İlçesinde Askeri Helikopter Düştü: 9 Şehit, 4 Yaralı!

Bitlisin Tatvan İlçesinde Askeri Helikopter Düştü: 9 Şehit, 4 Yaralı! Bitlisin Tatvan İlçesinde Askeri Helikopter Düştü: 9 Şehit, 4 Yaralı! Bitlisin Tatvan İlçesinde Askeri Helikopter Düştü: 9 Şehit, 4 Yaralı!

Son güncelleme tarihi : 4 Mart 2021 19:16

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da Hırsızlık Yaptığından Şüphelenilen Kadın Marketin Ortasında Soyundu!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x