Borç Batağındaki Belediyede, Hem Borç Ödedi Hem de Yatırım Yaptı!

31 Mart yerel seçimlerinde Alaşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ahmet Öküzcüoğlu, 134 milyon TL borçla belediyeyi devralmasının ardından geçen 18 aylık süreçte bir yandan 30 milyon TL borç ödeyip borçları 104 milyon TL’ye düşürdü bir yandan da ilçeye 30 milyon TL’lik de yatırım yaptı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
15 Ocak 2021 - 13:12
Manisa haber | Ekonomi Politika | Alaşehir haber

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

31 Mart seçimlerinde Alaşehir Belediye Başkanlığını kazanan Ahmet Öküzcüoğlu 134 milyon TL borçla devraldığı belediyede bir yandan borçları öderken bir yandan da ilçeye yeni yatırımlar kazandırdı. Başkan Öküzcüoğlu, borç batağı içerisinde yüzen belediyeyi, yaptığı etkili çalışmalar ve tasarruf tedbirleriyle 18 ay içerisinde hem borç ödeyen hem de yatırım yapan bir belediye haline getirdi.

Başkan Öküzcüoğlu, 18 ayda ödediği borçları sergileyen pankartı belediye binası önüne astı

Seçim döneminde en önemli seçim vaatlerinden biri olan “Şeffaf belediyecilik” anlayışıyla belediye bütçesi ile ilgili vatandaşları bilgilendirmek isteyen Başkan Öküzcüoğlu, Alaşehir Belediyesinin 18 aylık çalışmalarını ve ödediği borçları sergileyen pankartı Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda bulunan belediye binası önüne astı.

Alaşehir Belediye Başkanı Ahmet Öküzcüoğlu, başkan yardımcıları Halis Özcan, Halil Koç ve Muammer İbişoğlu ile birlikte yaptığı açıklamada, “Daha önce şeffaf olacağımızı, belediyemizin saydam olacağını, bir taraftan bakınca, diğer tarafı da göreceğinizi ve ekonomik tablomuzu da size yıl ve yıl açıklayacağımızı beyan etmiştik.

30 milyon TL borç ödemesi gerçekleşti

Bununla ilgili geldiğimizde 122 milyon 900 bin TL olarak açıkladığımız borçlarımızın sonradan tahakkuk eden geçmiş döneme ait borçlarla birlikte, toplam borç 134 milyonu aşmıştı. Borç tablomuzu pandemi nedeniyle iki ay gecikmeyle belediye binamıza tekrar astık. 18 ay itibariyle borcumuzu 104 milyon civarına düşürerek yaklaşık 30 milyon TL borç ödemesi gerçekleştirdik.” dedi.

30 milyon TL yakında Alaşehir’e yatırım yaptı

Borç öderken Alaşehir için yatırımlara devam ettiğini belirten Başkan Öküzcüoğlu, “30 milyon TL yakında Alaşehirimize ve Alaşehirlimize yatırım yaptık. Bu disiplinle ve bilimsel metotlarla belediyemizi yönetmeye devam edeceğiz. İnşallah Alaşehir Belediyesi’ni Manisa’nın en zengin ilçeleri arasında göreceksiniz. Her yıl bu tabloyu asacağız ve belediyemizin gelirlerini de artırmaya devam edeceğiz. Ben bu başarıda emekleri bulunan başta başkan yardımcılarıma, meclis üyelerime, birim amirlerime, birim şeflerine ve tüm çalışanlarıma teşekkür ediyorum. Her şey güzel oluyor, inşallah güzel eylemeye de devam edeceğiz” dedi.

Hem Borç ödediler Hem Yatırım Yaptılar

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’nın 50 Yıllık Su İhtiyacını Spil Dağı Çözecek!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x