Büyükşehir Ekipleri Mahsur Kalan Aileyi ve Tuzlama Çalışması Yapan İzmir’in Aracını Kurtardı!

Spil Dağı’nda etkili olan kar yağışı nedeniyle mahsur kalan bir aile ve İzmir tarafından tuzlama çalışması yapan İzmir Büyükşehir Belediyesine ait araç Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri tarafından kurtarıldı.

Haberin Detayı
Onur Yıldırım
onur@manisagundemhaber.com
16 Şubat 2021 - 14:59
Manisa haber | Çevre Genel Gündem

36 yaşında, Manisa Gündem Haber editörü. Akdeniz Üniversitesi , Görsel Sanatlar Bölümü mezunu. 6 sene fotoğraf editörlüğü yaptıktan sonra, 8 ay boyunda Manisa Gündem Haber'de görsel ve yazılı editörlük yapmaktadır.

Manisa’nın yüksek kesimlerinde iki gündür etkili olan kar yağışı nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri gece gündüz aralıksız çalışmalarına devam ediyor.

Çalışmalar aralıksız devam ediyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi ekipleri il genelinde kar küreme ve tuzlama çalışmaları gece gündüz devam ediyor. Yolların açık tutulması için fedakarca çalışmalarına devam eden ekipler, Spil Dağı Milli Parkında yolda kalan Mehmet Dereci isimli vatandaş kurtarıldı.

Zincirim kopan araç yolda kaldı

Dereci, “Ailemle birlikte yıllık izin için Spil’e tatile geliyorduk. Yolda arabam çıkmadı. Zincirim koptu. O yüzden Manisa Büyükşehir Belediyesinde çalışan ekipler bizleri kurtardı ve yerine ulaştırdı. Kendilerine sonsuz teşekkür ediyorum” dedi.

İzmir’in tuzlama aracı da kurtarıldı

Öte yandan Spil Dağı Milli Parkının İzmir tarafından yol açma ve tuzlama çalışması yapan İzmir Büyükşehir Belediyesine ait tuzlama aracı da kayarak şarampole düştü. Manisa Büyükşehir Belediyesi ekiplerinden kendilerinden yardım talep eden İzmir Büyükşehir Belediyesi tuzlama aracını düştüğü şarampolden çıkararak çalışmalarına devam etti.

İl genelinde vatandaşların kar yağışından herhangi bir olumsuzluk yaşamamaları için çalışmaların aralıksız devam edeceği bildirildi.

Şarampole Düşen İzmir’in Kar Küreme Aracını Manisa Ekipleri Kurtardı Şarampole Düşen İzmir’in Kar Küreme Aracını Manisa Ekipleri Kurtardı Şarampole Düşen İzmir’in Kar Küreme Aracını Manisa Ekipleri Kurtardı Şarampole Düşen İzmir’in Kar Küreme Aracını Manisa Ekipleri Kurtardı Şarampole Düşen İzmir’in Kar Küreme Aracını Manisa Ekipleri Kurtardı Şarampole Düşen İzmir’in Kar Küreme Aracını Manisa Ekipleri Kurtardı

İlgili haber Spil Dağı'na Yılkı Atlarıyla Fotoğraf ve Video Çekmek İçin Akın Ediyorlar...

İlgili haber Soma Belediyesi Karla Mücadeledeki Çalışmalarına Ara Vermeden Devam Ediyor...

0 0 vote
Haberi Puanla
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Manisa’da İşlenen Cinayette Tutuklu Sayısı 9’a Yükseldi!
0
Bu haber hakkında yorum yapmak ister misiniz?x